Рішення Виконкому УАФ щодо регламентів змагань та атестації, а також питань оренди гравців

Виконком Української асоціації футболу затвердив зміни до регламентів змагань та регламентів з атестації, що стосуються клубів УПЛ та ПФЛ.

Так, за пропозицією Дирекції Української Прем’єр-ліги з наступного року до протоколу матчу можна буде вносити прізвища 23-х гравців та сімох офіційних представників клубу.

З наступного сезону вирішено поширити позитивну практику щодо повної автономності арбітрів від футбольних клубів у питаннях логістики та проживання, започатковану цього сезону в УПЛ, на змагання ПФЛ у першій лізі та Кубку України.

Крім того, Юридичному департаменту УАФ разом з УПЛ та ПФЛ було доручено вивчити питання щодо обмеження кількості орендованих гравців у клубах та доповісти про відповідні напрацювання на одному з наступних засідань Виконкому УАФ.

Також Виконком УАФ за пропозицією комітету з атестування футбольних клубів затвердив регламенти з атестації клубів УПЛ та ПФЛ у новій редакції. Зміни в них, зокрема, стосуються передачі маркетингових та телевізійних прав.

«Як відомо, днями в Будинку футболу пройшов круглий стіл, під час якого представники УАФ, ФІФА, УЄФА та європейських національних асоціацій обговорили низку актуальних питань. Так, відбулася дискусія щодо медіаправ у футболі. В Україні відсутній єдиний телевізійний пул, і ця ситуація добре відома, зокрема, в УЄФА. Під час круглого столу менеджер УЄФА зі стратегічного розвитку Олександр Кучерявий проаналізував поточну ситуацію із цього питання в нашій країні й підкреслив, що централізація медіаправ може збільшити доходи клубів і, відповідно, зробити внутрішні змагання більш конкурентоспроможними.

Більше того, УЄФА готовий надати власну платформу для тендера з продажу телевізійних прав в Україні. Переповідати вам історію виникнення цієї проблеми я не буду — ви всі в курсі, чому так сталося. Але зараз у нас немає іншого варіанту розвитку подій — нам потрібно ухвалити жорсткі рішення, за невиконання яких будуть застосовані дисциплінарні санкції. Це стосується не лише телевізійних прав — ідеться й про маркетингові права. Водночас нам потрібно прописати й жорсткі вимоги до транслятора, який переможе в тендері, що буде проводитися з допомогою УЄФА. Ми з вами плануємо, що з наступного сезону система VAR буде працювати на всіх матчах УПЛ, тому трансляція кожного матчу має відповідати досить жорстким технічним вимогам», — сказав під час засідання виконкому асоціації президент УАФ, член Виконкому УЄФА Андрій Павелко.

Фото прес-служби УАФ

НОВИНИ ПО ТЕМІ
15.02.2024 18:07

Відбувся навчальний семінар для делегатів та асистентів делегатів УАФ

Сьогодні відбувся навчальний семінар для делегатів та асистентів делег...

25.07.2023 13:00

Офіційно. Рішення Виконкому Української асоціації футболу

Відбулося засідання Виконкому Української асоціації футболу, який розг...

28.02.2023 16:00

Рішення Виконкому УАФ щодо порядку розподілу коштів платежів солідарності УЄФА 2023 року

Беручи до уваги витяг із протоколу загальних зборів УПЛ та лист ПФЛ ст...

05.01.2023 11:30

Офіційно. Відбулося засідання Виконкому УАФ

4 січня відбулося засідання Виконкому Української асоціації футболу....

Підписатися на новини