Проєкт УАФ Grow Participation отримав нагороду для найкращих проєктів розвитку футболу УЄФА Grow Awards 2021

УАФ здобула престижну перемогу поза межами футбольного поля, здобувши першість в одній із номінацій щорічної премії УЄФА Grow Awards 2021.

Церемонія нагородження найкращих європейських проєктів зі стратегічного розвитку футболу відбулася в штаб-квартирі УЄФА у форматі онлайн. Було відзначено вісім проєктів-переможців. Для України це перша нагорода, яку їй принесла успішна реалізація пілотного проєкту зі стратегічного розвитку футболу в регіонах та збільшення кількості гравців на регіональному рівні — UEFA Grow Participation.

Фото uefa.com

Цього року УЄФА отримав рекордну кількість заявок (150 різноманітних масштабних та інноваційних проєктів) від 43-х національних асоціацій, що претендували на перемогу у восьми актуальних номінаціях, а саме: «Ініціативи для підтримки громади під час пандемії COVID-19», «Успішне комерційне партнерство», «Розвиток бренду», «Адміністративне реформування», «Ефективна комунікаційна кампанія», «Залучення вболівальників», «Робота з даними» та «Розбудова партнерства зі стейкхолдерами». Спершу, як повідомляли раніше, запрошеним експертним міжнародним журі було сформовано шорт-лист із 24-х проєктів-претендентів на відзнаку (по три кандидати в кожній із номінацій), де УАФ опинилася в номінації «Розбудова партнерства зі стейкхолдерами» разом із національними асоціаціями Португалії та Швеції.

Графіка УАФ

Під час урочистої церемонії нагородження 3 грудня за участю президента УЄФА Александера Чеферіна та амбасадорів УЄФА Надін Кесслер і Луїша Фігу завдяки презентації та результатам проєкту зі стратегічного розвитку футболу в регіонах UEFA Grow Participation Україна випередила конкурентів та стала переможцем у своїй номінації. Окремо слід відзначити вагомість реформування філософії розвитку футболу для регіонів, а також те, що досвід і найкращі напрацювання й знахідки пілотного проєкту тепер буде застосовано на національному рівні для того, щоб привести Україну до омріяного 1 000 000 гравців.

Фото УАФ

«Ця відзнака підтверджує високу ефективність реалізації програми з розвитку дитячого й масового футболу Grow в Україні, що є заслугою команди, яка над нею працювала. Приємно, що нашими успіхами на цьому напрямку активно цікавляться асоціації інших країн, зокрема, Литви, Шотландії, Ірландії, Румунії, Грузії, Молдови, Естонії, Азербайджану й Казахстану, з якими ми вже провели низку спільних семінарів та конференцій, ділячись досвідом проведеної роботи. Позитивний ефект від реалізації проєкту в перших трьох регіонах України невдовзі зможуть відчути й інші обласні асоціації. Вітаю команду УЄФА Grow в Україні й бажаю нових успіхів у розвитку футболу!» — сказав президент Української асоціації футболу, член Виконкому УЄФА Андрій Павелко.

Фото УАФ

Нагадаємо, що пілотний проєкт було реалізовано за підтримки й у співпраці з Департаментом УЄФА зі стратегічного розвитку національних асоціацій у рамках програми Grow протягом 2019—2021 років. До проєкту були залучені три регіональні асоціації (Івано-Франківської, Дніпропетровської та Київської областей) для того, щоб мати можливість оцінити універсальність розроблюваних рішень та підходів для умов та менталітету різних частин України. Обласні асоціації, своєю чергою, співпрацювали з районними, постійно збільшуючи кількість залучених районів завдяки зростанню інтересу до заходів проєкту в межах кожної області.

Основними цілями проєкту було:

— створення нових рішень та реформування наявних заходів у межах області для масового залучення гравців на регулярній основі (понад 10 разів на рік) з урахуванням бажаних показників ефективності й оцінкою об’єктивної реальності в кожному регіоні;

— дотримання принципу 50/50 у створенні умов для гри як хлопців/чоловіків, так і дівчат/жінок;

— формування та реалізація культури реєстрації в базі футболістів УАФ гравців масового футболу;

— просування філософії, що футбол існує для всіх і що він — не просто гра, а спосіб бути частиною комьюніті, розвиватися та тримати себе в гарній формі;

— навчання менеджерів регіональних асоціацій прогресивному європейському досвіду, сприяння перегляду ними й більш глибокому вивченню ситуації з масовим футболом у регіоні й поширення практики обміну досвідом між областями;

— налагодження партнерства між регіональними асоціаціями та органами влади й самоврядування, а також іншими партнерами в межах області та посилення їхнього впливу в регіоні;

— напрацювання універсальної програми комплексного стратегічного розвитку футболу в регіонах для національного застосування з урахуванням реального досвіду пілотних областей.

Фото УАФ

Найбільш інноваційними частинами проєкту стали освітня та дослідницька складові. Підписавши меморандум про співпрацю з Національним університетом «Києво-Могилянська академія», УАФ провела дослідження з підрахування цінності масового футболу для України за розробленою УЄФА моделлю соціального повернення від інвестицій у футбол (SROI), що демонструє, як поширення й доступність футболу для громадян позитивно впливає на місцеву економіку, охорону здоров’я та аспекти соціальної політики. Також було проведено дослідження місцевих футбольних клубів у пілотних регіонах із визначенням поточного стану справ та потенціалу й намірів самих клубів щодо подальшого розвитку та готовності ставати футбольними осередками для місцевої громади. Уперше в історії менеджери регіональних асоціацій футболу отримали змогу вивчати нові напрями та найкращі кейси в різних видах роботи безпосередньо у представників УЄФА, а також національних і регіональних асоціацій ряду країн Європи під час семінарів та вебінарів.

Започатковані під час проєкту підходи та ініціативи колишні пілотні обласні асоціації зробили частиною своєї щоденної роботи й продовжують успішно реалізовувати їх і після його завершення.

Розроблені в рамках проєкту та запроваджені як у пілотних регіональних асоціаціях футболу, так і на рівні УАФ нові рішення продемонстрували максимально ефективну співпрацю з УЄФА в напрямку комплексного стратегічного розвитку футболу відповідно до тенденцій сучасного світу.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
28.01.2022 18:10

Фінал всеукраїнського конкурсу на найкращий урок футболу завершено

Українська асоціація футболу та Міністерство освіти і науки України за...

07.01.2022 17:20

Українська асоціація футболу презентує ексклюзивний календар на 2022 рік

Українська асоціація футболу презентує ексклюзивний календар на 2022 р...

02.01.2022 12:00

Грудень. Хроніка подій: святкування 30-річчя УАФ та жеребкування Ліги націй-2022/2023

У грудні національна збірна України дізналася імена суперників у Лізі...

Підписатися на новини