УЄФА привітав резолюцію Європарламенту щодо спортивної політики в країнах ЄС

Європейський парламент ухвалив всеосяжну резолюцію щодо спортивної політики ЄС і закликав до дій із захисту спорту на континенті від загрози турнірів, що вносять розкол, на кшталт європейської Суперліги, яка так і не набула чинності. УЄФА підтримує це рішення, повідомив офіційний сайт організації. 

Резолюцію ініціював колишній футболіст збірної Польщі та нинішній депутат Європарламенту Томаш Франковський. Вона була схвалена переважною більшістю депутатів Європарламенту від 27-ми держав-членів ЄС. 

Згідно з резолюцією, Європарламент дотримується чіткої позиції щодо головних загроз, з якими стикається європейський спорт. Його депутати прямо й рішуче засуджують спроби створення турнірів, що вносять розкол і підривають цінності та принципи спорту в Європі, служать лише інтересам вузьких елітних груп та їхнього прибутку.

Європейський парламент чинить опір недавнім пропозиціям проводити чемпіонат світу кожні два роки й закликає спортивні організації поважати наявну частоту проведення великих міжнародних змагань. Він також закликає до модернізації європейської моделі футбольних трансферів, щоб та відповідала особливим потребам, стандартам та завданням.

Президент УЄФА Александер Чеферін прокоментував резолюцію: «Послання Європарламенту від імені громадян ЄС є однозначним: Європа й європейці принципово виступають проти проєктів, що вносять розкол і загрожують цінностям європейського спорту, таких, як європейська Суперліга, що закінчилася провалом. Європейський футбол — це не ринок, покликаний служити лише інтересам еліти та фінансової вигоди. Це європейська історія успіху, яка служить усьому суспільству. Ми продовжимо тісно працювати з ЄС над зміцненням та захистом європейської спортивної моделі футболу».

НОВИНИ ПО ТЕМІ
13.10.2021 13:01

Євро-2028: місце проведення фінального турніру УЄФА оголосить у вересні 2023 року

Союз європейських футбольних асоціацій оголосив термін подачі заявок н...

24.06.2021 17:15

Офіційно. УЄФА скасував правило виїзного голу в турнірах під своєю егідою

Дотримуючись рекомендації комітету з клубних змагань і комітету із жін...

04.01.2021 11:15

Захисник збірної України ввійшов до топ-50 потенційних зірок 2021 року за версією сайту УЄФА

Офіційний сайт УЄФА попросив своїх кореспондентів з усієї Європи обрат...

Підписатися на новини