Євро-2023 (U-21). У ключовому матчі відбору збірна України перемогла команду Сербії

На «Арені Львів» підопічні Руслана Ротаня вирвали перемогу в суперника під завісу поєдинку.

Домашній матч проти Сербії у відборі Євро-2023 (U-21) був надзвичайно важливим для молодіжної збірної України. Перед початком турніру саме серби вважалися нашими головними конкурентами. На виїзді синьо-жовті перемогли опонента за класної гри. Потрібно було вигравати й удома, тоді балканців можна було б викреслити із числа претендентів на вихід із групи.

Фото Євгена Кравса

У стартовому складі головний тренер нашої команди Руслан Ротань зробив порівняно з матчем проти Північної Македонії лише одну заміну, та й то вимушену. Замість Назаренка на поле вийшов Михайленко.

Українці з перших хвилин взялися до справи й уже на 9-й хвилині відкрили рахунок. Комбінація Трубін—Мудрик—Криськів завершилася точним ударом останнього під поперечину. 1:0. Здобути перевагу в дебюті такого поєдинку — краще не придумаєш. Більше того, за дві хвилини синьо-жовті втратили шанс подвоїти рахунок. Судаков і В'юнник, по суті, удвох виходили на воротаря сербів, але нерівність газону завадила Судакову віддати пас партнеру, і момент було втрачено.

Надалі гра трохи заспокоїлася, проте було помітно, що підопічні Руслана Ротаня контролюють її хід, оскільки кожен спалах активності нашої команди загрожував захисним побудовам суперника. Добре пробивали Вівчаренко, Сич, проте Гордич був на висоті. Виграв кіпер дуель і в Бондаренка, який пробивав пенальті за фол на Криськіві вже в компенсований до першого тайму час.

Другу половину зустрічі синьо-жовті почали обережно. Команда атакувала, але при цьому не забувала про безпеку своїх воріт, виключивши всі ризики. Гарний випад вийшов у Вівчаренка на 56-й хвилині, але і його удар відбив Гордич.

До середини тайму гра заспокоїлася, і цим серби скористалися сповна, забивши гол на 78-й хвилині. 1:1. На щастя, переживати довелося недовго. Уже за три хвилини Судаков ціною травми знову вивів збірну України вперед.

Але все одно кінцівка матчу була нервовою. Гості хоч і не створили реальних загроз воротам Трубіна, гра переважно проходила на половині поля українців. І все ж таки фінальний свисток угорського арбітра зафіксував мінімальну перемогу команди Руслана Ротаня. 2:1.

Євро-2023 (U-21). Кваліфікаційний турнір

Група H

16.11.2021

Україна (U-21) — Сербія (U-21) — 2:1 (1:0)

Голи: Криськів (9), Судаков (81) — Мітрович (78).

На 45+1-й хвилині Бондаренко не реалізував пенальті (воротар).

Україна (U-21): Трубін, Сич, Сирота, Батагов, Вівчаренко, Бондаренко (к) (Алефіренко, 87), Судаков (Очеретько, 83), Михайленко, Мудрик, В'юнник (Кухаревич, 82), Криськів (Желізко, 71).

Сербія (U-21): Гордич, Еракович, Маркович (к), Честич, Шехович, Мілосавлевич (Лукич, 46), Топич (Мілованович, 83), Станич (Джерлек, 67), Пантович (Ступаревич, 46), Стеванович (Мітрович, 67), Тедич.

Попереджені: Криськів (59), Кухаревич (88), Михайленко (90+2) — Мілосавлевич (23), Шехович (44), Станич (45), Маркович (61).

Арбітр: А. Форош (Угорщина).

16 листопада. Львів. Стадіон «Арена Львів».

Фарерські о-ви — Сербія

У фінальній частині Євро-2023 (U-21) виступатимуть 16 команд — Румунія та Грузія як господарі турніру та ще 14 збірних, що приєднаються до них за результатами відбору (дев'ять переможців груп, краща команда серед володарів других місць та чотири переможці плей-офф, в якому гратимуть вісім володарів других місць).

Плей-офф: вересень 2022 року.

Фінальний турнір: червень/липень 2023 року.

Поєдинки турніру за участі 16-ти збірних приймуть чотири стадіони в Румунії (два — у Клуж-Напоці й два — у Бухаресті) та чотири у Грузії (у Батумі, Поті й два — у Тбілісі). Матч-відкриття відбудеться в Румунії, а фінал — у Грузії.

08.07.2023 21:29

Євро-2023 (U-21): табло фінального турніру

Із 21 червня до 8 липня в Румунії та Грузії проходив фінальний турнір&...

08.07.2023 21:27

Збірна Англії перемогла у фіналі Євро-2023 (U-21) команду Іспанії й утретє виграла турнір

Сьогодні у грузинському місті Батумі на «Аджарабет-Арені»...

07.07.2023 17:00

Євро-2023 (U-21). Молодіжна збірна України у фінальному турнірі: усі матчі, кадровий потенціал

На початку липня 2023 року молодіжна збірна України вдруге в історії с...