Євро-2023 (U-21). Молодіжна збірна України мінімально перемогла команду Фарерських островів

Підопічним Руслана Ротаня на «Славутич-Арені» вдалося засмутити суперника тільки одного разу.

Матч молодіжної збірної України проти Фарерських островів очікувався перш за все в контексті реабілітації за розгромну поразку у Франції (0:5). Головний тренер синьо-жовтих порівняно з поєдинком у Бресті зробив у стартовому складі дві заміни. Замість Михайленка та Кухаревича на поле вийшли Мудрик та В'юнник.

Фото Дмитра Смолієнка

Якщо перші хвилин 10 футболісти збірної України придивлялися до суперника, то потім моменти біля воріт Мерка почали виникати із завидною регулярністю. Найбільш приємним було те, що мало не кожна атака підопічних Руслана Ротаня завершувалася ударом. Могли забивати Назаренко, В'юнник, Мудрик. Але гол прийшов від захисника гостей. На 24-й хвилині Мудрик намагався закрутити м'яч у ворота ударом із кутового, але Мерка дезорієнтував Едмундссон, який головою підсік м'яч у дальній кут. 1:0.

А от уже хвилини із 30-ї запал господарів трохи згас. Атаки не припинялися, але гостроти поменшало. Мав шанс вразити ворота Вівчаренко, але голкіпер Фарерських островів чудово зіграв, коли захисник українців пробивав головою метрів з 11-ти. Утім, на перерву синьо-жовті могли піти з більш комфортною перевагою. На 40-й хвилині за гру рукою у своєму штрафному майданчику Едмундссон був покараний жовтою карткою й пенальті, але Судаков вирішив розіграти 11-метровий із Бондаренком. Удар капітана українців Мерк відбив.

Друга 45-хвилинка також почалася з атак господарів. Кількість ударів синьо-жовтих перевалила за півтора десятка, однак цифри на табло не змінилися. До середини тайму українці знову взяли паузу в атакувальних діях, дозволивши супернику кілька разів перейти середину поля, а потім знову побігли вперед, але м'яч уперто не йшов у ворота, а часом і кіпер гостей творив дива. Ну а найреальніший шанс відзначитися на 86-й хвилині мав В'юнник, однак після флангової передачі Сича не влучив у порожні ворота. У підсумку матч так і завершився мінімальною перемогою збірної України, яка дозволила нашій команді набрати дев'ять очок після чотирьох поєдинків.

Євро-2023 (U-21). Кваліфікаційний турнір

Група H

Україна (U-21) — Фарерські о-ви (U-21) — 1:0 (1:0)

Гол: Едмундссон (24, автогол).

На 41-й хвилині Судаков не реалізував пенальті.

Україна (U-21): Нещерет, Сич, Боль, Батагов, Вівчаренко, Бондаренко (к), Криськів, Судаков (Желізко, 70), Мудрик, Назаренко (Супряга, 70), В'юнник (Кухаревич, 86).

Фарерські о-ви (U-21): Мерк, Йохансен (Скала, 46), Петерсен, Едмундссон, Скіпанес, Мненей, Серенсен, Гіссінг, Самуельсен, Радославлєвич (к), Й. Йоханнесен (Соульхейм, 46).

Попереджені: Супряга (88) — Серенсен (12), Едмундссон (40), Радославлєвич (50), Скала (77), Гіссінг (88).

Арбітр: М. Зебец (Хорватія).

12 жовтня. Запоріжжя. Стадіон «Славутич-Арена».

Фарерські о-ви — Сербія

У фінальній частині Євро-2023 (U-21) виступатимуть 16 команд — Румунія та Грузія як господарі турніру та ще 14 збірних, що приєднаються до них за результатами відбору (дев'ять переможців груп, краща команда серед володарів других місць та чотири переможці плей-офф, в якому гратимуть вісім володарів других місць).

Плей-офф: вересень 2022 року.

Фінальний турнір: червень/липень 2023 року.

Поєдинки турніру за участі 16-ти збірних приймуть чотири стадіони в Румунії (два — у Клуж-Напоці й два — у Бухаресті) та чотири у Грузії (у Батумі, Поті й два — у Тбілісі). Матч-відкриття відбудеться в Румунії, а фінал — у Грузії.

08.07.2023 21:29

Євро-2023 (U-21): табло фінального турніру

Із 21 червня до 8 липня в Румунії та Грузії проходив фінальний турнір&...

08.07.2023 21:27

Збірна Англії перемогла у фіналі Євро-2023 (U-21) команду Іспанії й утретє виграла турнір

Сьогодні у грузинському місті Батумі на «Аджарабет-Арені»...

07.07.2023 17:00

Євро-2023 (U-21). Молодіжна збірна України у фінальному турнірі: усі матчі, кадровий потенціал

На початку липня 2023 року молодіжна збірна України вдруге в історії с...