ЧС-2022. Збірна України в Гельсінкі здобула перемогу й зберегла за собою другий рядок у таблиці

У другому матчі з фінською збірною в поточному циклі синьо-жовті здобули першу перемогу у кваліфікаційному турнірі.

Після серії нічиїх у відборі збірній України не залишалося нічого іншого, окрім як перемагати в Гельсінкі, надто зважаючи на сьогоднішній успіх Боснії і Герцеговини в Казахстані. І підопічні Олександра Петракова видали ударний початок матчу.

У стартові хвилини українці потрапили під жорсткий пресинг господарів, які змусили помилитися Циганкова, внаслідок чого Лод завдавав удару з меж штрафного, і Пятову у стрибку довелося рятувати ситуацію. Але відповідь синьо-жовтих була більш ніж переконливою. Гості організували дві поспіль атаки, внаслідок яких спочатку Яремчук трохи невлучно пробив із гострого кута, а потім він же по центру обігрався з Ярмоленком, й Андрій метрів із 20-ти з неробочої правої чудово влучив у нижній кут воріт, оформивши свій 43-й гол у 103-му поєдинку за національну команду.

Футболісти збірної Фінляндії досить швидко прийшли до тями після пропущеного м’яча та почали активно застосовувати свою перевірену зброю — фізичний тиск. Синьо-жовті в боротьбі виглядали гідно, а також якісно будували свою атакувальну гру. Майже кожне їхнє наближення до штрафного фінів створювало реальну загрозу. На 15-й хвилині Шапаренко відібрав м’яч, Циганков протягнув його флангом та відпасував на Яремчука, удар якого прийшовся повз ворота. Загалом українські збірники виконали чимало небезпечних передач із флангів.

Вправність фінів в єдиноборствах далася взнаки ближче до перерви. Під час подачі кутового Пох’янпало виграв повітря та пробив головою, Пятов парирував, але Матвієнко, вибиваючи м’яч, влучив ним у Пуккі, який і став автором голу у відповідь. Але нічийний рахунок протримався недовго. Чергова гостра флангова атака українців виявилася вдалою: Тимчик із Циганковим вивели на удар Яремчука, і Роман із близької відстані не схибив. 1:2.

До перерви не використав шанс Циганков, який пробив над поперечиною, а другий тайм розпочався з атак збірної України. Ярмоленко з Яремчуком за підтримки партнерів розривали фінський захист. Утім, господарі встояли та поступово оговталися, хоча основні події все ж розгорталися на їхній половині поля.

В останні ж 20 хвилин зустрічі команда Маркку Канерви знайшла сили перевести гру до воріт Пятова. Капітан збірної України парирував небезпечний удар Лода зі штрафного. Але моменти біля воріт Градецького виникали частіше. Активно діяв попереду Зубков, що вийшов на заміну. Кілька прострілів у виконанні Олександра виглядали дуже перспективними. Мали свій шанс і інші джокери Петракова — Довбик та Булеца. Але головне, що українцям вдалося зберегти переможний рахунок, який дозволив їм залишитися на другій сходинці в таблиці.

ЧС-2022. Європейська кваліфікація. Група D

Фінляндія — Україна — 1:2 (1:2)

Голи: Пуккі (29) — Ярмоленко (4), Яремчук (34).

Фінляндія: Градецький (к), Алхо (Хямяляйнен, 62), Тойвіо, Араюурі, Вяйсянен, Райтала (Нісканен, 78), Камара, Лам (Ніссіля, 62), Лод, Пох’янпало (Ріскі, 80), Пуккі.

Запасні: Йоронен, Ерікссон, Гранлунд, Ояла, Тейлор, Єнсен, Валакарі, Іванов.

Тренер: Маркку Канерва.

Україна: Пятов (к), Тимчик, Забарний, Кривцов, Матвієнко, Соболь (Корнієнко, 46), Степаненко (Сидорчук, 77), Шапаренко, Циганков (Зубков, 77), Ярмоленко (Булеца, 86), Яремчук (Довбик, 86).

Запасні: Бущан, Різник, Сирота, Харатін, Шабанов, Сікан, Караваєв.

Тренер: Олександр Петраков.

Арбітр: Хесус Хіль Мансано (Іспанія).

Попереджений: Кривцов (37).

9 жовтня. Гельсінкі. Олімпійський стадіон. 29 485 глядачів.

10.12.2022 23:14

Суперник на Євро-2024. Збірна Англії у чвертьфіналі поступилася Франції й залишила ЧС-2022

Збірна Англії, яка є суперником України у кваліфікації Євро-2024, вибу...

25.11.2022 23:05

Суперник на Євро-2024. Збірна Англії зберегла за собою перше місце у групі В ЧС-2022

Збірна Англії, яка є суперником України у кваліфікації Євро-2024, пров...

05.10.2022 16:22

Офіційно. Португалія, Іспанія та Україна подають спільну заявку на проведення Чемпіонату Світу 2030 року

5 жовтня у штаб-квартирі УЄФА відбувся брифінг за участі президента Фе...

05.06.2022 15:15