Олександр Петраков: «Після Казахстану сказав хлопцям, що не треба засмучуватися, потрібно грати далі й вигравати у Франції»

В.о. головного тренера збірної України Олександр Петраков провів прес-конференцію, присвячену завтрашньому поєдинку відбору ЧС-2022 з командою Франції.

Хто замінить у найближчому матчі Зінченка? Наскільки це болюча втрата?

— У нас є ким його замінити. Картки зараз підуть у всіх команд, гравці будуть пропускати матчі. Завтра побачите, хто замінить Олександра.

Що ви сказали команді після гри з Казахстаном?

— Сказав, що все попереду. Не варто засмучуватися, потрібно грати далі. Треба вигравати у Франції.

Як справи в Яремчука? У матчі з Казахстаном ви його замінили, тому що він погано почувався.

— Я з ним спілкувався під час обіду. Він добре почувається, готовий грати на повну силу.

Чи зможуть завтра зіграти Харатін, Зубков і Степаненко? В якому вони фізичному стані?

— Усі вони зможуть вийти. Степаненко почувається добре, тренується на повну силу. Зубков також зможе грати. Харатін у доброму гуморі, він підписав контракт із польською «Легією».

Який психологічний стан у Караваєва? Після матчу з Казахстаном у нього полетіло чимало критичних стріл...

— Дуже багато стріл полетіло. Це футбол, командний вид спорту. Усі помиляються. До взяття воріт завжди призводить ланцюг помилок. Караваєв багато чим допоміг збірній України. У футболі багато що буває. Хлопці допомогли йому відійти. Зараз Караваєв почувається добре, ми на нього розраховуємо.

— Збірна Франції не перемагає чотири матчі, до Києва не прилетів Мбаппе. Чи боїться Україна грати з такою Францією?

— Ми також не можемо перемогти в чотирьох матчах у цьому турнірі. Мбаппе — хороший футболіст, зірка світового рівня. Але у Франції є кому його замінити.

Журналістам сподобалася ваша відкритість на прес-конференції після гри з Казахстаном. А як команда відреагувала на ваші слова після поєдинку?

— Я зайшов у роздягальню, нічого поганого хлопцям не сказав. Підбадьорив, сказав, що нічого страшного, що в нас попереду матч із Францією. Потрібно грати у футбол, нікого не боятися. Вони — такі самі люди, як і ми, тільки французи.

Ви вперше на такому рівні тренуєте дорослу команду. У чому головна різниця порівняно з юнацькими збірними? Чи відкрили ви щось для себе?

— Різниця є, я вже це побачив. Молоді хлопці слухали мене з відкритим ротом. Тут же інакше — титуловані гравці, потрібен інший підхід. Я багато спілкуюся з футболістами. Вони мені дуже допомагають. Саме такі досвідчені виконавці, як Пятов, Ярмоленко. 

Складається враження, що в останніх офіційних матчах команді не вистачає витривалості на всі 90 хвилин. Це дійсно так?

— Справді, я теж помітив, що бракує свіжості. Але дивіться — багато футболістів грали 28—29 серпня, потім переліт, синтетичне поле... Перший тайм із Казахстаном мені дуже сподобався, хлопці все виконували. У другому побачив, що підсіли.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
04.10.2021 19:07

Олександр Петраков: «Усі в команді розуміють свою відповідальність, нам треба тільки перемагати»

В. о. головного тренера збірної України Олександр Петраков провів прес...

Підписатися на новини