Ліга чемпіонів. «Шахтар» розпочав єврокубкову кампанію з вольової перемоги над «Генком»

У першому поєдинку протистояння віце-чемпіонів України та Бельгії долю зустрічі визначили вдалі заміни тренера гірників.

На початку дебютного матчу Роберто де Дзербі на чолі «Шахтаря» в єврокубках гірники загалом мали ігрову перевагу над суперником. Гравці «Генка» теж намагалися діяти агресивно, досить жорстко в єдиноборствах та підтримувати високий темп, але помаранчево-чорні якісніше контролювали м’яч та постійно намагалися високо зустрічати опонентів.

У першому таймі напруга біля воріт Вандервоордта виникала регулярно. Додо неодноразово виконував гострі простріли, Тете, Соломон та Педріньо завдавали небезпечних ударів, але голкіпер бельгійців діяв надійно. Господарі атакували набагато рідше й більш одноманітно, намагаючись адресувати м’яч на свого височенного форварда Онуачу (понад 2 м зростом).

І, як не дивно, така методика спрацювала. Один із кросів у виконанні Іто донеччани проґавили, а Вітао нічого не зміг протиставити гренадеру «Генка» на другому поверсі. 1:0. Це був перший удар бельгійського клубу у площину воріт у цьому матчі.

По перерві гра «Шахтаря» так само милувала око, гірники комбінували на половині поля суперника, але акцентованого й влучного завершального удару не вистачало. Утім, шанси з’являлися і в господарів. Зокрема, на 54-й хвилині той-таки Онуачу пробивав із розвороту, і підопічних де Дзербі врятувала майстерність Трубіна.

Зрештою, зусилля гравців «Шахтаря» були винагороджені. Педріньо заробив 11-метровий у єдиноборстві з Муньосом, а Тете зрівняв рахунок із пенальті. Після цього помаранчево-чорним довелося більше часу провести в захисті, але їм вдалася контратака. Причому в ній взяли участь гравці, які вийшли на заміну — Марлос, Ісмаїлі та Алан Патрік. 1:2.

У складі «Шахтаря» на поле виходили футболісти збірної України, які брали участь в Євро-2020: Трубін, Матвієнко (замінений на 64-й хвилині), Марлос (вийшов на заміну на 64-й хвилині), Степаненко (вийшов на заміну на 73-й хвилині).

Матч-відповідь у Києві на НСК «Олімпійський» відбудеться 10 серпня.

Фото shakhtar.com

Ліга чемпіонів. Третій кваліфікаційний раунд. Перший матч

«Генк» (Бельгія) — «Шахтар» (Донецьк, Україна) — 1:2 (1:0)

Гол: Онуачу (39) — Тете (63), Алан Патрік (81).

«Генк»: Вандервоордт, Артеага, Лукумі, Мухаїд Садік, Муньос, Грошовский (Эйтінг, 83), Хейнен (к), Ндаїшиміє (Торстведт, 67), Бонгонда, Іто, Онуачу (Дессерс, 62).

Запасні: Шамбаре, Лейсен, Маккензі, Тома, Гесенс, Ойн, Пейнтсіл, Немет, Куеста.

Тренер: Джон ван ден Бром.

«Шахтар»: Трубін, Додо, Марлон, Вітао, Матвієнко (к) (Ісмаїлі, 64), Маркос Антоніо (Степаненко, 73), Майкон, Тете (Марлос, 64), Педріньо, Соломон (Алан Патрік, 46), Траоре (Дентиньо, 86).

Запасні: Пятов, Кривцов, Корнієнко, Конопля, Бондаренко, Мудрик, Судаков.

Тренер: Роберто де Дзербі.

Арбітр: Тасос Сідіропулос (Греція).

Попереджені: Муньос (62), Торстведт (69) — Педріньо (50), Марлон (66), Майкон (68).

3 серпня. Генк. Стадіон «Лумінус Арена».

04.10.2023 00:01

Ліга чемпіонів. «Арсенал» із Зінченком та «Бенфіка» з Трубіним програли, а «Реал» без Луніна переміг

Сьогодні в 2-му турі групового раунду Ліги чемпіонів-2023/2024 зіграли...

31.08.2023 19:44

Жеребкування Ліги чемпіонів. «Шахтар» зіграє в одній групі з «Барселоною», «Порту» та «Антверпеном»

Сьогодні відбулося жеребкування групового раунду Ліги чемпіонів-2023/2...

07.08.2023 13:15

Ліга чемпіонів. Відбулося жеребкування плей-оф раунду кваліфікації турніру

Сьогодні відбулося жеребкування плей-оф раунду кваліфікації Ліги чемпі...

02.08.2023 21:06

Владислав Кочергін допоміг польському «Ракуву» вийти до третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів

У матчі-відповіді другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів-2023/...