Роз’яснення Комітету арбітрів УАФ щодо трактування ігрового епізоду в матчі 2-го туру УПЛ «Маріуполь» — «Десна»

Комітет арбітрів Української асоціації футболу пояснив трактування ігрового епізоду в поєдинку 2-го туру УПЛ «Маріуполь» (Маріуполь) — «Десна» (Чернігів), який відбувся 1 серпня 2021 року. 

ВІДЕО

90+2 хв. Ігрова ситуація пов’язана із зарахуванням голу, а саме:

  • позиція нападника №20 «Десна» Чернігів, під час взяття воріт.

Під час ведення єдиноборства за м’яч між захисником ФК «Маріуполь» №35 та нападником ФК «Десна» №10 у межах штрафної площі ФК «Маріуполь» захисник та нападник, рухаючись на траєкторію руху м’яча, зіштовхуються плечем у плече в повітрі, після чого м’яч, пролітаючи поміж ними, потрапляє до нападника №20, який забиває його у ворота ФК «Маріуполь». Ігровий епізод є дуже складним для визначення офіційними особами матчу (арбітр та асистент арбітра №1) щодо його оцінки та прийняття правильного рішення, та поділяється на дві частини:

  • по-перше, під час передачі м’яча нападником №17 ФК «Десна» у штрафну площу ФК «Маріуполь» усі гравці команди, що атакувала, перебувають у правильному положенні, окрім нападника №90, який перебуває в «поза грою», але не втручається у гру і не впливає на будь-кого із захисників команди ФК «Маріуполь», що не є порушенням;
  • по-друге, м’яч, що пролітав поміж захисником ФК «Маріуполь» №35 та нападником ФК «Десна» №10, торкається спини нападника №10, після чого потрапляє до гравця №20 ФК «Десна», який на мить випередив події і перебував уже в позиції «поза грою», і він забиває гол.

Згідно з вимогами чинних Правил гри та відповідних критеріїв, порушення в другій частині ігрового епізоду має трактуватися як порушення «поза грою» та повинно каратися вільним ударом на користь команди, що захищається (ФК «Маріуполь»). Дії та прийняті рішення офіційними особами матчу в цьому дуже складному ігровому епізоді були невиправданими та такими, що не відповідають вимогам чинних Правил гри.

В умовах сьогодення таку ситуацію можливо було б виправити за допомогою відеосистеми VAR, але, на жаль, у цьому матчу вона не працювала (див. Правила гри 21/22).

НОВИНИ ПО ТЕМІ
29.09.2023 11:30

Офіційно. Роз’яснення Комітету арбітрів УАФ щодо арбітра Юрія Іванова

Комітет арбітрів Української асоціації футболу отримав лист від Коміте...

22.09.2023 13:02

Офіційно. Роз’яснення Комітету арбітрів УАФ щодо арбітра Олександра Солов’яна

Комітет арбітрів Української асоціації футболу отримав лист від Коміте...

14.07.2023 10:36

Офіційно. Рішення Комітету арбітрів УАФ

Комітет арбітрів Української асоціації футболу ухвалив кілька важливих...

10.07.2023 14:55

Правила гри IFAB-2023/2024 українською мовою — на сторінці Комітету арбітрів УАФ

Комітет арбітрів Української асоціації футболу звертає увагу на те, що...

Підписатися на новини