Роз’яснення Комітету арбітрів щодо тлумачень окремих ігрових епізодів у матчі першої ліги «Альянс» — «Металіст»

Комітет арбітрів Української асоціації футболу пояснив деякі моменти в поєдинку першої ліги ПФЛ «Альянс» (Липова Долина) — «Металіст» (Харків), який відбувся 26 липня 2021 року.

Епізод 1. 37-ма хвилина 

ВІДЕО 

37 хв. Ігрова ситуація пов’язана з порушенням/фолом, а саме:

  • зривом очевидної гольової можливості (ЗОГМ), під час скоєння порушення.

Гравець №4 ФК «Альянс» скоїв порушення/фол (поштовх суперника №12 в спину), у безпосередній близькості від власної штрафної площі, коли той контролював м’яч та очевидно рухався в напрямку воріт суперника. Згідно з вимогами чинних Правил гри та відповідних критеріїв, порушення в подібних ігрових ситуаціях мають трактуватися як ЗОГМ та каратися штрафним ударом і червоною карткою для порушника. Дії та прийняті рішення арбітром у цьому ігровому епізоді були справедливими та такими, що відповідають вимогам чинних Правил гри (див. Правила гри 21/22).

Епізод 2. 79-та хвилина 

ВІДЕО

79 хв. Ігрова ситуація пов’язана з порушенням/фолом, а саме:

  • неправомірне використання рук (затримка руками) при веденні єдиноборства/боротьби за верховий м’яч, що зірвало перспективну атаку (ЗПА) суперника.

Гравець №11 ФК «Альянс», маючи жовту картку, скоїв порушення/фол (затримав суперника №94 руками) у безпосередній близькості від власних воріт, коли він намагався спрямувати м’яч у ворота суперника, що летів на рівні його голови. Дії та прийняті арбітром рішення відповідають вимогам чинних Правил гри та очікуваному рівню арбітражу. У подібних ігрових ситуаціях неправомірні дії руками захисника №11 ФК «Альянс» мають трактуватися як ЗПА та каратися штрафним ударом і жовтою карткою для порушника, яка була другою, що призвела до його вилучення з поля (див. Правила гри 21/22).

НОВИНИ ПО ТЕМІ
02.08.2021 16:10

Роз’яснення Комітету арбітрів УАФ щодо трактування ігрового епізоду в матчі 2-го туру УПЛ «Маріуполь» — «Десна»

Комітет арбітрів Української асоціації футболу пояснив трактування ігр...

28.07.2021 10:00

Офіційно. Роз’яснення щодо режиму роботи системи VAR на матчах УПЛ

Як повідомлялося раніше, із середини липня в Україні триває навчання т...

06.07.2021 10:05

Семінари спостерігачів арбітражу УПЛ та ПФЛ

У середині липня в київському Будинку футболу УАФ відбудуться відразу...

Підписатися на новини