Офіційно. Роз’яснення щодо режиму роботи системи VAR на матчах УПЛ

Як повідомлялося раніше, із середини липня в Україні триває навчання третьої хвилі арбітрів VAR.

За інформацією Комітету арбітрів УАФ, програмою передбачені різні етапи та форми тренувань у режимі офлайн, для яких задіяні обидва фургони системи VAR, наявні в Україні.

Планується, що до 8 серпня офіційними особами матчу, що проходять навчання, будуть виконані вимоги програми ФІФА з навчання арбітрів VAR. Після цього один із двох фургонів, які є в наявності в УАФ, може бути повернено до повноцінної роботи в режимі онлайн на матчах УПЛ. Інший фургон буде продовжувати  працювати в режимі офлайн разом із пересувною телевізійною станцією на окремих матчах чемпіонату U-19 ПЛ та матчах ПФЛ задля завершення навчання та виконання всіх вимог програми ФІФА із сертифікації відеотехнічних офіційних осіб матчу.

Після завершення навчання кількість відеотехнічних осіб матчу загалом зросте на 15 осіб. Зокрема, три арбітри пройдуть навчання за програмою «Лише VAR», два арбітри — за програмою «VAR та поле», п'ять арбітрів — за програмою «Лише поле» та п'ять асистентів арбітра — за програмою «Помічник VAR».

Після успішного завершення навчання кількість українських рефері, що зможуть працювати із системою VAR, зросте до 13-ти, у полі — до 19-ти, помічників VAR — до 14-ти. Крім того, буде підготовлено п'ять нових спостерігачів VAR.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
02.08.2021 16:10

Роз’яснення Комітету арбітрів УАФ щодо трактування ігрового епізоду в матчі 2-го туру УПЛ «Маріуполь» — «Десна»

Комітет арбітрів Української асоціації футболу пояснив трактування ігр...

06.07.2021 10:05

Семінари спостерігачів арбітражу УПЛ та ПФЛ

У середині липня в київському Будинку футболу УАФ відбудуться відразу...

Підписатися на новини