Офіційно. УЄФА скасував правило виїзного голу в турнірах під своєю егідою

Дотримуючись рекомендації комітету з клубних змагань і комітету із жіночого футболу, Виконавчий комітет УЄФА, членом якого є президент УАФ Андрій Павелко, 24 червня затвердив пропозицію щодо скасування так званого правила виїзного голу в усіх своїх клубних турнірах (серед жінок, чоловіків і юнаків) починаючи із кваліфікації сезону-2021/2022, повідомляє офіційний сайт УЄФА.

Правило виїзного голу застосовувалося для визначення переможця у двоматчевих протистояннях, якщо обидві команди забивали однакову кількість м'ячів за сумою двох зустрічей. У подібному випадку команда, що забила більше м'ячів на виїзді, вважалася переможцем і виходила до наступного раунду. Якщо команди забивали рівну кількість м'ячів удома й у гостях до кінця основного часу матчу, призначався додатковий час. Якщо ніхто не забивав в овертаймі, долю протистояння вирішувала серія пенальті.

Відповідно до цього рішення, надалі голи на виїзді не матимуть додаткового значення у двоматчевих протистояннях. Якщо після закінчення основного часу поєдинку рахунок за сумою двох зустрічей буде рівним, призначатимуться два додаткові тайми по 15 хвилин. Якщо в додатковий час команди не заб'ють або заб'ють однакову кількість м'ячів, для визначення переможця в парі буде проведено серію 11-метрових.

Оскільки голи на виїзді більше не матимуть додаткового значення, їх також приберуть із критеріїв, що використовуються при розподілі місць у групах, коли дві або більше команд набирають однакову кількість очок. При цьому їх залишать у якості додаткового критерію для всіх матчів групового етапу, якщо за іншими критеріями розподілити команди не можна (більша кількість голів на виїзді в усіх матчах групового етапу). Таким чином, буде збережено максимальну кількість спортивних критеріїв.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
24.11.2021 14:02

УЄФА привітав резолюцію Європарламенту щодо спортивної політики в країнах ЄС

Європейський парламент ухвалив всеосяжну резолюцію щодо спортивної пол...

13.10.2021 13:01

Євро-2028: місце проведення фінального турніру УЄФА оголосить у вересні 2023 року

Союз європейських футбольних асоціацій оголосив термін подачі заявок н...

04.01.2021 11:15

Захисник збірної України ввійшов до топ-50 потенційних зірок 2021 року за версією сайту УЄФА

Офіційний сайт УЄФА попросив своїх кореспондентів з усієї Європи обрат...

Підписатися на новини