Андрій Шевченко: «Команда виглядала краще, оскільки була свіжішою. Але ніякої ейфорії в нас немає»

Головний тренер національної збірної України Андрій Шевченко провів прес-конференцію після товариського матчу з командою Кіпру, в якому синьо-жовті перемогли з рахунком 4:0.

— Ми дуже вдячні Харкову, тут були створені всі необхідні для нас умови. Команда завтра спокійно вилітає на Євро-2020, — сказав Андрій Шевченко на початку спілкування з працівниками ЗМІ.

— Вилучення у складі Кіпру якось зіпсувало ваші тактичні плани на гру?

— Ніяк не зіпсувало. Нам би хотілося, щоб сьогоднішній матч забезпечив навантаження для хлопців. Я попросив їх не зменшувати темп у другому таймі. Ми постійно тримали м'яч, створювали моменти. Дуже важливо для команди й гравців, щоб кожен виконував необхідний обсяг роботи. Команда сьогодні виглядала краще, оскільки була свіжішою, це видно неозброєним оком. Це позитивна інформація для нас. 

— Вихід Забарного праворуч пов'язаний із пошкодженням Тимчика, чи це був експеримент?

— І те, й інше. Ми були змушені спробувати Забарного справа, тому що нам потрібно шукати опції, розуміючи ситуацію. На жаль, Тимчик ніяк не може набрати форму. Він тренується, але в нього є невелика проблема. Я знаю, що він переживає. Це стосується й Циганкова. Це два гравці, на яких ми розраховуємо. Сподіваюся, що вони одужають, у хорошій формі підійдуть до тих ігор, коли вони будуть нам необхідні, і допоможуть нам.

— У Тимчика й Циганкова є пошкодження? Який зараз їхній стан?

— Поки що вони звільнені від тренувального процесу, лікуються. Сподіваємося, що найближчим часом вони будуть тренуватися.

— Сьогоднішня перемога з рахунком 4:0 зарядить команду енергією на чемпіонат Європи?

— У нас ніякої ейфорії немає й не могло бути. Ми пройшли три фази підготовки. Форма футболістів мені сподобалася. Видно, що хлопці виходять з-під навантажень. Те, що ми виграємо, — завжди позитивно. Хороший футбол — теж. Але ейфорії не повинно бути. Цей матч ми розглядаємо в якості підготовки до фінальної частини. Там будуть зовсім інші команди, інші ігри. Хлопці це прекрасно розуміють, ми з ними на цю тему говорили. Я вважаю, що етап нашої підготовки пройшов дуже добре. Цим ми задоволені, а далі будемо рухатися вперед.

— Перед пенальті Ярмоленка ви дуже переживали. Для вас це був важливий момент?

— Мені завжди хочеться, щоб наші гравці забивали, це стосується не тільки пенальті, а й будь-яких моментів. Коли вони не реалізовують їх, я все-таки нервую. Ярмоленко не реалізував останній 11-метровий, тому важливо було, щоб він забив і відчув цю впевненість.

— Головний тренер збірної Нідерландів Франк де Бур вважає, що його команда на Євро обіграє Україну з рахунком 3:1. Чи не занадто це сміливий прогноз керманича суперників?

— Я до цього ставлюся спокійно. Напевно, він знає щось, чого не знаю я. Ми в нашій групі ставимося з повагою до будь-якої команди. У нас непростий квартет, будуть складні ігри, ми до них готуємося.

— Вихід до якої стадії на Євро-2020 буде вважатися успіхом для нашої команди?

— Як я вже сказав, у нас непроста група. Якщо ми з неї вийдемо, це вже буде хороший результат.

— Які ваші враження від проводів збірної на Євро?

— По-моєму, усе було ідеально. Без пафосу, без чогось зайвого. Зіграли на прекрасному стадіоні в місті, де нас люблять і підтримують. По всій Україні є підтримка й інтерес, куди б не приїхала національна команда. Глядачі прийшли сьогодні, підтримали команду. Для нас найголовніше, що вболівальники вірять у збірну. Спасибі їм велике, і вам, журналістам, теж спасибі.

— Скільки загалом футболістів полетить із командою до Бухареста?

— Я думаю, сьогодні ми ще раз поговоримо з лікарями. Подивимося, оцінимо шанси травмованих виконавців, чи є сенс додавати когось. Ми плануємо полетіти складом із 26-ти гравців, якщо не буде якихось змін. Сподіваюся, їх не буде.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
17.05.2024 18:50

Футбольні асоціації України, Норвегії та Румунії підписали тристоронню угоду про співпрацю

У столиці Таїланду, Бангкоку, відбувся 74-й Конгрес ФІФА, в якому взял...

28.03.2024 15:07

Андрій Шевченко: «Ми вірили в нашу перемогу»

Президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко прокоментував...

16.03.2024 09:00

Андрій Шевченко поспілкувався зі збірною України U-17, що вийшла на Євро-2024

15 березня президент УАФ Андрій Шевченко поспілкувався з гравцями та т...

Підписатися на новини