Прем’єр-ліга. В останньому турі другу путівку до Ліги конференцій виборола «Ворскла»

У неділю були зіграні поєдинки останнього, 26-го туру чемпіонату України серед команд Прем’єр-ліги.

Із турнірної точки зору в останньому турі вирішувалося єдине важливе питання — хто отримає право стартувати в новому сезоні в Лізі конференцій УЄФА. Претендентів на путівку було двоє — «Десна» та «Ворскла», причому чернігівці мали перевагу, оскільки за рівної кількості очок випереджали конкурента за результатами очних зустрічей.

Але переможцями заочного протистояння стали полтавці. «Ворскла» здобула вольову перемогу на виїзді над «Минаєм» (2:1), який за будь-якого результату залишався останнім. Владислав Кулач забив один із голів гостей, який став для нього 15-м у турнірі. Нападник «Ворскли» став кращим бомбардиром чемпіонату.

Натомість «Десна» в Маріуполі, вигравши перший тайм, у підсумку зазнала розгромної поразки (1:4). На результат вплинуло вилучення чернігівця Домбровського на 62-й хвилині за рахунку 1:1. Гравець «Маріуполя» Бондаренко, викликаний на збір національної збірної України напередодні Євро-2020, вийшов на заміну на 56-й хвилині, відзначився голом та заробив жовту картку.

Перемогли сьогодні й обидва учасники фіналу Кубку України, який відбудеться 13 травня. «Динамо» на виїзді розгромило незручного суперника — «Колос» (3:0). У складі киян у матчі взяли участь футболісти, що отримали виклик від Андрія Шевченка на найближчий збір національної команди: Бущан, Забарний, Попов (жовта картка), Миколенко (гол), Сидорчук (жовта картка), Шапаренко (гол, замінений на 82-й хвилині), Караваєв (гольовий пас, замінений на 59-й хвилині), Бєсєдін, Циганков (вийшов на заміну на 59-й хвилині), Лєднєв (вийшов на заміну на 72-й хвилині).

У гарному настрої підходить до вирішального поєдинку за національний трофей і «Зоря». Сьогодні підопічні Віктора Скрипника обіграли «Олександрію» (2:1).

Перемогу здобув також срібний призер, «Шахтар». Гірники з мінімальним рахунком здолали «Інгулець» (1:0). У складі донеччан на поле виходили гравці із травневого призову Андрія Шевченка: Трубін, Матвієнко, Судаков (замінений на 66-й хвилині), Корнієнко (вийшов на заміну на 77-й хвилині).

Ще один гравець, викликаний на збір синьо-жовтих, Довбик із «Дніпра-1», сьогодні взяв участь у нічийному матчі своєї команди з «Рухом» (1:1), відігравши від дзвінка до дзвінка.

Таким чином, за підсумками 30-го чемпіонату України золоті нагороди та путівку до групового турніру Ліги чемпіонів здобуло «Динамо». Срібло та перепустку до кваліфікації ЛЧ виборов «Шахтар». У Лізі Європи зіграє бронзовий призер — «Зоря». Право виступити в Лізі конференцій дісталося «Колосу» та «Ворсклі». Залишає Прем’єр-лігу «Минай». Наступного сезону в елітному дивізіоні виступатимуть 16 команд. У класі підвищаться три кращі представники першої ліги ПФЛ.

26 тур

09.05.2021

«Колос» — «Динамо» — 0:3 (0:1)

Голи: Гармаш (45), Шапаренко (57), Миколенко (64).

«Зоря» — «Олександрія» — 2:1 (0:0)

Голи: Гладкий (63), Алефіренко (73) — Новіков (86).

На 41-й хвилині Гречишкін («О») не реалізував пенальті.

«Маріуполь» — «Десна» — 4:1 (0:1)

Голи: Очеретько (61), Сікан (63, 79), Бондаренко (86) — Конопля (44).

Вилучений: Домбровський (62, «Д»).

«Минай» — «Ворскла» — 1:2 (1:2)

Голи: Хахльов (7, з пенальті) — Кане (14), Кулач (41, з пенальті).

«Шахтар» — «Інгулець» — 1:0 (1:0)

Гол: Тете (16).

«Дніпро-1» — «Рух» — 1:1 (0:0)

Голи: Чуже (60) — Кондраков (90+5, з пенальті).

«Львів» — «Олімпік» — 1:1 (1:0)

Голи: Ренан (28) — Хамелюк (86).

На 28-й хвилині Чір’як («Л») не реалізував пенальті.

24.04.2024 12:01

Арбітрів на матчі 26-го туру Vbet Ліги сезону-2023/2024 призначили за допомогою жеребкування

У Будинку футболу відбулося жеребкування, за допомогою якого було приз...

18.04.2024 17:26

Коментар Комітету арбітрів УАФ щодо трактування суддями окремих ігрових епізодів матчів 24-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом...

17.04.2024 20:32