Роз’яснення Комітету арбітрів УАФ щодо епізоду в матчі 1/2 фіналу Кубку України «Олександрія» — «Зоря»

Комітет арбітрів Української асоціації футболу пояснив деякі ігрові епізоди матчу 1/2 фіналу Кубку України-2020/2021 «Олександрія» — «Зоря».

ВІДЕО

105+1 хв. Ігрова ситуація пов’язана з визначенням компенсованого часу та завершенням тайму/матчу при цьому.

У цьому ігровому епізоді арбітр матчу визначив та компенсував одну хвилину до завершення першого тайму додаткового часу гри, що є додатковим мінімальним ігровим часом. Керуючись вимогами п. 3 Правила 7, 4-й арбітр на останній хвилині першого тайму додаткового часу гри продемонстрував глядачам електронне табло із зазначеною цифрою на ньому. Як правило, згідно з відповідними рекомендаціями, арбітри мають надати можливість команді, що атакує, завершити активну фазу атакувальних дій, і якщо при завершенні компенсованого (мінімального) ігрового часу команда отримує право на виконання стандартного положення (11-метрового, штрафного, кутового ударів та ін.), вони також мають надати час на виконання цього стандарту, що й відбулося в цій ситуації.

Перед виконанням кутового удару арбітр матчу оголосив гравцям обох команд, які перебували поруч, що таке право команда «Зоря» отримує на одномоментне виконання кутового та безпосереднього удару по воротах, у короткотривалий проміжок часу. Після подачі м’яча до штрафної площі ФК «Олександрія» відбулося три короткотривалих дотики до м’яча, після чого він потрапив у ворота господарів, що й було завершенням цього (одномоментного) стандартного положення. Практично, після першого дотика до м’яча (у межах штрафної площі) пролунав сигнал арбітра про завершення першого тайму додаткового часу, що не відповідало головним принципам «здорового глузду» та «духу Правил гри». Такі дії арбітра не дали жодного шансу ВАА (VAR) виправити цю ситуацію та зарахувати гол, тому що м’яч перетнув лінію воріт уже після того, як пролунав сигнал свистком від арбітра про завершення тайму, і зміна будь-якого рішення арбітра стала неможливою. 

Див. Правила гри

НОВИНИ ПО ТЕМІ
03.06.2021 14:00

Кубок України-2021/2022. Володар трофея визначиться 11 травня 2022 року

Стала відома дата вирішального матчу за Кубок України наступного сезон...

14.05.2021 10:35

Кубок України-2020/2021: офіційні дані всіх матчів турніру

Розіграш Кубка України сезону-2020/2021 завершився перемогою київськог...

13.05.2021 22:59

Віктор Циганков: «Буяльський зробив передачу, а я опинився в потрібному місці»

Автор переможного голу у фіналі Кубку України Віктор Циганков прокомен...

Підписатися на новини