Прем’єр-ліга. Перемога «Динамо» над «Шахтарем» збільшила відстань між конкурентами до 10-ти очок та наблизила киян до чемпіонського титулу

У межах 22-го туру УПЛ відбулося класичне українське протистояння — поєдинок донецького «Шахтаря» з київським «Динамо».

До очної зустрічі з головним переслідувачем динамівці підійшли із семиочковою перевагою, тож для гірників цей поєдинок був фактично останньою можливістю повернути до чемпіонських перегонів інтригу.

Кияни, у складі яких був відсутній дискваліфікований Сидорчук, на початку гри діяли від захисту, що виходило в них досить непогано. Принаймні свої ворота зберегти в недоторканості їм вдалося, а нічийний рахунок їх цілком задовольняв. Виникали в біло-синіх і передумови для потенційно гольових контратак, але кілька з них було змарновано через офсайд.

Фото ФК «Шахтар»

А вже із середини першого тайму динамівці почали діяти з позиції сили, узявши м’яч під свій контроль. Наслідком цієї переваги став 11-метровий, зароблений Андрієвським, який змусив сфолити на собі Маркоса Антоніо. Де Пена з позначки переграв Трубіна. 0:1. Після перерви гра проходила в помірному темпі, гольових моментів біля воріт обох команд майже не виникало.

Динамівці збільшили відрив до 10-ти очок та зробили надії конкурента наздогнати їх уже зовсім примарними. Для головного тренера киян Мірчі Луческу, який довгий час працював із «Шахтарем», ця звитяга має особливе значення. Окрім того, цей результат ознаменував завершення переможної серії помаранчево-чорних у протистоянні з біло-синіми, яка складала п’ять матчів.

У складах обох суперників на поле виходили гравці, які викликалися на березневий збір національної команди України. Це гірники Трубін, Кривцов (жовта картка), Матвієнко (жовта картка), Степаненко, Марлос (замінений на 71-й хвилині), Мораес та динамівці Бущан, Забарний, Миколенко, Караваєв (замінений на 74-й хвилині), Шепелєв, Бєсєдін, Шапаренко (вийшов на заміну на 71-й хвилині), Циганков (вийшов на заміну на 74-й хвилині).

Що ж до інших поєдинків 22-го туру, які відбулися сьогодні, то їхні результати мали неабияке значення в контексті боротьби за бронзові нагороди. «Минай» видав несподіваний результат, перемігши «Десну», яка йшла четвертою, — 3:1. На полі відчувалася ігрова перевага чернігівців, які відзначали сьогодні 61-у річницю від дня заснування клубу. Але господарі вдало проводили контратаки й після дубля Нурієва та голу Пиняшка забезпечили собі комфортну перевагу, ведучи на початку другого тайму з різницею в три м’ячі. Усе, що вдалося гостям, — це уникнути розгромної поразки завдяки голу Імерекова. Ця звитяга дозволила закарпатцям залишити останню сходинку в таблиці. Захисник «Десни» Конопля, який брав участь в останньому зборі національної збірної України, вийшов у стартовому складі та був замінений на 73-й хвилині.

У зустрічі ще двох претендентів на бронзу «Ворскла» на своєму полі в результативному матчі переграла «Зорю» — 4:2. Хет-триком у ворота луганців відзначився Кулач, який із 13-ма м’ячами став одноосібним лідером серед бомбардирів УПЛ поточного сезону. «Ворскла» завдяки цій перемозі обійшла в таблиці «Десну» та наблизилася до «Зорі» на відстань в один бал. Голкіпер полтавців Різник, який викликався на останній збір команди Андрія Шевченка, відіграв повний поєдинок.

22 тур

16.04.2021

«Львів» — «Олександрія» — 3:1 (2:1)

17.04.2021

«Минай» — «Десна» — 3:1 (2:0)

Голи: Нурієв (23, з пенальті, 39), Пиняшко (50) — Імереков (56).

«Ворскла» — «Зоря» — 4:2 (3:0)

Голи: Степанюк (8), Кулач (24, 33, 49) — Гладкий (79), Фаворов (90+3).

18.04.2024 17:26

Коментар Комітету арбітрів УАФ щодо трактування суддями окремих ігрових епізодів матчів 24-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом...

17.04.2024 20:32

Призначено офіційних осіб на перенесений матч 10-го туру Vbet Ліги-2023/2024

17.04.2024 12:00

Призначення арбітрів на матчі 25-го туру Vbet Ліги сезону-2023/2024 відбулося за допомогою жеребкування

У Будинку футболу голова Комітету професіонального футболу УАФ Олег Лу...

16.04.2024 16:48

Призначено офіційних осіб на перенесені матчі 15-го та 16-го турів Vbet Ліги-2023/2024