Андрій Шевченко: «Ми набрали мало очок удома — будемо брати їх на виїзді»

Головний тренер національної збірної України Андрій Шевченко поспілкувався зі ЗМІ в рамках прес-конференції після матчу з командою Казахстану (1:1).

— Коли ти не використовуєш моменти — тебе карають, — сказав Андрій Шевченко. — Мене хвилюють деякі речі. Я думаю, що ми втратили певні моменти у своїй грі. На жаль, зараз нас постійно карають, коли ми помиляємося. Пропускаємо контратаку — нам забивають. Створюємо по вісім-десять моментів, а реалізувати їх не можемо. Ще є деякі нюанси, які я проаналізую, у нас є час. Я знаю, в якому напрямку треба рухатися. За цей негативний результат, а саме — два очки у двох домашніх поєдинках, я беру відповідальність на себе.

Фото Павла Кубанова

— Чи плануєте ви посилювати конкуренцію в захисті?

— Ми зараз будемо переглядати багатьох гравців. Це стосується не тільки оборони, а й інших ланок. Є ще кілька місяців для того, щоб їх подивитися. Будемо шукати.

— Чи очікували ви такого другого тайму від збірної Казахстану?

— Мені сподобалося, що Казахстан бився до кінця. Гравці суперника робили все, що могли. Молодці хлопці, взяли очко. Ми створили достатньо моментів для того, щоб закрити гру, але не використали їх. Суперник нас покарав...

Фото Павла Кубанова

— Ми повністю переграли Казахстан, але є питання щодо результату. Що робити з реалізацією і створенням моментів, коли тисне рахунок?

— Треба реалізовувати свої моменти. Ми створили достатньо, щоб іще в першому таймі закрити цю гру. Це не відмовки, а факти, як вони є. Ми пропускаємо контратаку — нас карають. Потім десь ми трошки втратили свої позиції. При цьому все одно створюємо моменти. Ми припускаємося помилок, яких раніше не було. Я з командою на цю тему розмовляю. Щоб провести детальний аналіз, мені потрібно зараз трохи часу. Так, ми ускладнили собі завдання. Але я не бачу в цьому безвиході. Ми набрали мало очок удома — будемо брати їх на виїзді.

Фото Володимира Раснера

— Що позитивного й негативного ви винесли для себе за підсумками трьох поєдинків у напруженому графіку?

— Ми робили заміни, використовували багатьох гравців. Кілька наших провідних футболістів травмовані. Дуже важливо, щоб вони відновилися. Ми розуміємо, яку ротацію можемо зробити. Є епізоди, які ми недогравали. У нас результати невдалі, але самі матчі не провальні. Я не можу сказати, що сьогодні в нас не виходила гра в атаці, ми погано тримали м'яч або жахливо оборонялися. Те саме стосується й попереднього поєдинку. У нас є моменти, які ми недогравали. Ми повинні із цим розібратися. Ми вже говорили про це з хлопцями після матчу з фінами. Зараз із Казахстаном пропустили м'яч у контратаці. Знову ж таки — нереалізація моментів. Я в перерві сказав хлопцям, що не можна доводити до такого, моменти треба використовувати. Із трьох-чотирьох шансів потрібно закінчувати гру, а ми створюємо 10—12 і забиваємо один м'яч.

Фото Павла Кубанова

— Коли ви вирішили, що надасте шанс Трубіну?

— Я побачив його на тренуваннях, бачу, що він конкурує, набирає. Вихід Трубіна на поле — наслідок того, як він тренувався. Анатолій проводить хороший сезон, сьогодні вийшов на поле. Дуже важливо, аби він грав у своєму клубі. Будемо за ним спостерігати, він справив на мене гарне враження.

— Чи мають шанс дебютувати у збірній України гравці «Ворскли», «Зорі», «Колосу», «Десни»?

— Якщо будуть грати на відповідному рівні — так. Немає клубів, з яких я не дивлюся футболістів. Але потрібно, щоб вони відповідали рівню національної команди. У нас є конкуренція, є виконавці, які виступають у провідних клубах на хорошому рівні. Для потрапляння до збірної спочатку треба виграти конкуренцію.

Фото Володимира Раснера

— Відсутність уболівальників серйозно впливає й тисне на дії гравців в атаці?

— Однозначно, глядачів нам не вистачає, як і будь-якій команді. Особливо коли граємо вдома, завжди збираємо повні трибуни. Зараз така ситуація для всіх. Хлопці повинні пристосовуватися, мотивувати себе.

— Чи можливий варіант, що для деяких гравців із заявки на березневі матчі тепер буде закритий шлях на Євро-2020?

— Ні. Сьогодні нас підвела реалізація, однозначно. Але ми розуміємо, що це індивідуальна майстерність. Неправильно звинувачувати футболіста в тому, що він не забив. Безперечно, він хотів це зробити. Тому закривати комусь шлях я не стану. У мене є претензії щодо інших моментів. Щодо концентрації, структури нашої гри. Тому що є моменти, коли гравці можуть собі дозволити випасти із цієї структури. Це найважливіше для нас. У мене буде серйозна розмова з деякими. Але однозначно серйозно карати нікого не будемо. Утім, конкуренція буде. Якщо футболіст утратить бажання, вміння й буде програвати конкуренцію, він не буде грати.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
05.03.2024 13:21

Президент УАФ Андрій Шевченко відвідав тренування збірної України, складеної з гравців з ампутацією кінцівок

Президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко відвідав занят...

24.02.2024 13:00

Звернення президента УАФ Андрія Шевченка

Президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко в день другої...

12.02.2024 18:13

Андрій Шевченко провів низку важливих зустрічей в межах заходів 48-го Конгресу УЄФА

На полях чергового 48-го Конгресу УЄФА, який відбувся в Парижі 8 лютог...

Підписатися на новини