ЧС-2022. Збірна України в Києві зіграла внічию з командою Казахстану

Матчем із казахстанською збірною синьо-жовті завершили березневу програму відбору чемпіонату світу в Катарі. Після нічиїх із Францією та Фінляндією команда Андрія Шевченка розділила очки із черговим суперником.

У стартовому складі українців порівняно з поєдинком проти фінів відбулися значні зміни. Місце у воротах зайняв Трубін, для якого цей матч став дебютним за збірну. Також серед перших 11-ти опинилися Кривцов, Михайліченко, Сидорчук, Шапаренко, які не грали три дні тому, і Мораес, що тоді з’явився на полі у другому таймі.

Фото Володимира Раснера

Казахстанська збірна очікувано глибоко сіла в захисті, і більшість часу українці проводили в позиційному нападі. За перші 15 хвилин матчу господарі кілька разів могли розраховувати на вдале завершення своїх зусиль попереду, коли зі штрафного пробивав Маліновський, а Мораес завдавав ударів після передач Зінченка та Маліновського, але акцентовано пробити в рамку не вдавалося. Проте це вдалося Яремчуку. Після перехоплення в центрі поля синьо-жовті швидко розіграли комбінацію, і Роман відзначився після пасу Зінченка. 1:0.

Поступаючись у рахунку, внести перелом у хід гри казахстанці не змогли. Натомість у захисті гості часто не встигали за опонентами, і моменти біля воріт Покатілова продовжували виникати регулярно. Зінченко ще раз вивів Яремчука на завершальний удар, але цього разу форвард схибив, а Мораес, перебуваючи в кількох метрах від воріт, пробив у захисника. Міг відзначитися навіть Кривцов, який після розіграшу штрафного не влучив у ціль. А перед перервою кількох сантиметрів, аби стати автором голу, не вистачило Зінченку. Загалом кожен із 14-ти ударів, що завдали синьо-жовті в першому таймі, був наслідком чітко розіграної комбінації або стандарту та ніс певну загрозу.

Продовжувала створювати моменти збірна України й у другому таймі. Чудову нагоду збільшити рахунок втратив Мораес, який пробив у голкіпера з близької відстані, а з пострілом Яремчука впорався Покатілов. А потім один із небагатьох контрвипадів казахстанців приніс їм успіх. Синьо-жовті дозволили опонентам розіграти комбінацію біля свого штрафного, і Мужиков пробив під стійку. 1:1.

Шанс знову зробити рахунок переможним мав Зубков, який вийшов на заміну. Після удару Олександра Покатілов ногою відбив м’яч. Активно ввійшли у гру й Марлос із Довбиком, для якого, як і для Трубіна, цей матч став дебютним за збірну. Але переграти ще раз казахстанського голкіпера, попри тотальну перевагу, синьо-жовтим не вдалося. Казахстан уперше в історії протистоянь зі збірною України зміг уникнути поразки.

ЧС-2022. Європейська кваліфікація. Група D

Україна — Казахстан — 1:1 (1:0)

Голи: Яремчук (20) — Мужиков (59).

Україна: Трубін, Караваєв (Тимчик, 87), Кривцов, Матвієнко, Михайліченко, Сидорчук (Марлос, 67), Шапаренко (Довбик, 81), Маліновський, Зінченко (к), Яремчук, Мораес (Зубков, 67).

Запасні: Бущан, Пятов, Соболь, Забарний, Шепелєв, Сирота, Макаренко, Коваленко.

Тренер: Андрій Шевченко.

Казахстан: Покатілов, Марочкін, Малий, Аліп, Досмагамбетов (Бистров, 46), Нургалієв (к) (Тунгишбаєв, 87), Мужиков, Валіуллін, Абікен (Вороговський, 46), Тагиберген (Оразов, 46), Аймбетов (Карімов, 60).

Запасні: Шайзада, Сейсен, Керімжанов, Самородов, Астанов, Усенов, Рудосельський.

Тренер: Талгат Байсуфінов.

Арбітр: Матей Юг (Словенія).

Попереджені: Зінченко (89), Марлос (89) — Аліп (6), Абікен (36), Мужиков (43), Вороговський (62), Карімов (70), Покатілов (90+1).

10.12.2022 23:14

Суперник на Євро-2024. Збірна Англії у чвертьфіналі поступилася Франції й залишила ЧС-2022

Збірна Англії, яка є суперником України у кваліфікації Євро-2024, вибу...

25.11.2022 23:05

Суперник на Євро-2024. Збірна Англії зберегла за собою перше місце у групі В ЧС-2022

Збірна Англії, яка є суперником України у кваліфікації Євро-2024, пров...

05.10.2022 16:22

Офіційно. Португалія, Іспанія та Україна подають спільну заявку на проведення Чемпіонату Світу 2030 року

5 жовтня у штаб-квартирі УЄФА відбувся брифінг за участі президента Фе...

05.06.2022 15:15