Андрій Шевченко: «Команда виконувала установку протягом 85-ти хвилин...»

Головний тренер національної збірної України Андрій Шевченко провів прес-конференцію після матчу з командою Фінляндії (1:1).

— Насамперед хотів би сказати про травму гравця збірної Фінляндії Гранлунда, — розпочав спілкування з пресою Андрій Шевченко. —  Сподіваюся, що там нічого серйозного, і він одужає. Бажаю, щоб із ним усе було добре, щоб наші лікарі все зробили. Дуже неприємний момент. У грі, на жаль, таке буває. У мене теж були такі ушкодження.

Я думаю, ми провели хороший матч. Єдине, я дуже незадоволений останніми хвилинами, низкою наших помилок. Це не стосується помилки Миколенка — там їх була серія. Я не знаю, може, гравці не почули, але мало б бути перелаштування... П'ять хвилин ми провели не так, як повинні були догравати. Ми втратили сьогодні перемогу. А загалом команда грала дуже добре, виконувала установку протягом 85-ти хвилин.

Усе йшло за планом, футболісти, що вийшли на заміну, посилили гру. Був забитий хороший м'яч.

— Фінляндія в останній відрізок матчу тиснула сильніше, ніж Франція кількома днями раніше?

— Я думаю, що в суперників не було іншого шансу. Вони просто били вперед і намагалися зачепитися за м'яч. Ми припустилися помилки. Фіни розраховували на стандарти. В останні п’ять-сім хвилин зустрічі в них були моменти. Як я вже сказав, вважаю, що ми недограли кінцівку матчу. Але це більше пов'язано не з моментами суперника, а з нашими діями. Я думаю, що це послужить нам хорошим уроком. Ми трошки розгубилися, були обрані неправильні позиції. Можливо, далася взнаки втома в кінці поєдинку, а докричатися було неможливо. Була серія таких помилок, які, будемо сподіватися, більше не повторяться.

— Можливо, склад команди з п'ятьма захисниками був помилкою?

— Ми провели відмінний матч, володіли ініціативою, практично нічого не дали зробити супернику, незважаючи на те, що фіни дуже добре грають на контратаках. У нас був хороший контроль м'яча, ми створювали моменти. Але в другому таймі в нас почали закінчуватися сили. Ми зробили заміни, випустили футболістів, які чудово ввійшли у гру, забили відмінний гол. У нас сьогодні є можливість грати й за такою системою, і за попередньою — 4—3—3.

— Чи не шкодуєте ви про те, що не викликали до збірної України ще кількох вінгерів?

— Ми готуємося до кожного матчу з тієї обоймою, яка в нас є. Вибираємо кращу тактику, яка може бути на конкретний поєдинок. Я вважаю, що викликані нами гравці — кращі на даний момент в Україні.

— Чому не потрапив до заявки на матч Довбик?

— Тому що в нас є два нападники. Один з'явився у стартовому складі, а другий вийшов на заміну й забив м'яч.

— Жуніор Мораес забив свій перший гол за збірну України. Прокоментуйте його гру.

— Я знаю, що він довго чекав цього голу. Хотілося б, щоб він був переможним. Але, думаю, у Мораеса все ще попереду. Він вийшов, підсилив гру. У першому таймі наші атакувальні футболісти мали шанси, добре працювали. Сьогодні була дуже непроста гра. Вітаю Жуніора з його першим забитим м'ячем.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
15.06.2024 14:00

Андрій Шевченко: «Мій план — підтримувати Україну на всіх напрямках»

Англійське видання The Guardian опублікувало велике інтерв'ю з президе...

04.06.2024 07:30

Українська асоціація футболу та Німецький футбольний союз підписали меморандум про співпрацю

3 червня перед товариським матчем національних збірних Німеччини та Ук...

17.05.2024 18:50

Футбольні асоціації України, Норвегії та Румунії підписали тристоронню угоду про співпрацю

У столиці Таїланду, Бангкоку, відбувся 74-й Конгрес ФІФА, в якому взял...

Підписатися на новини