ЧС-2022. Збірна України розпочала виступ у відбірному турнірі з виїзної нічиєї із чинним чемпіоном світу

Перший матч нового циклу світової першості національній збірній України випало проводити на полі переможця попереднього мундіалю — команди Франції.

У стартовому складі синьо-жовтих з’явилося п’ять номінальних захисників, натомість у французів — чотири форварди, тож сценарій перших хвилин неважко було передбачити. Ле Бле взяли м’яч під контроль, а підопічні Андрія Шевченка вишикували захисні редути, зустрічаючи суперника на своїй половині поля. Але першого удару в поєдинку завдали українці. На 3-й хвилині новоспечений капітан команди Зінченко здійснив перехоплення в центрі, пройшов із м’ячем та пробив трохи вище поперечини.

Зрештою, у такому ключі гра проходила і в подальшому — господарі вели позиційний наступ, а гості, зберігаючи концентрацію та компактність на своїй половині поля, вичікували можливості для контрвипаду. По-справжньому гаряче у володіннях Бущана стало на 11-й хвилині, коли Жіру після проходу Ернандеса з кількох метрів не влучив у площину воріт. А за вісім хвилин Франція вже була попереду: Грізманн із кута штрафного майданчика закрутив м’яч під дальню стійку.

Поступаючись у рахунку, синьо-жовті почали частіше гостювати на половині суперників. Справжніх загроз до перерви їм створити не вдалося, хоча кілька непоганих атакувальних комбінацій пройшло. Водночас у захисті гості якихось відвертих провалів не допускали, але, попри це, французи завдяки насамперед індивідуальній майстерності швидких та технічних флангових виконавців та потужному тиску у виконанні Жіру періодично змушували опонентів хвилюватися.

Зберігати структуру своєї гри українській команді вдавалося й по перерві. Більше того, у нападі вона почала діяти агресивніше, і виявилося, що господарі до такого не готові. Караваєв обікрав Мбаппе на правому фланзі, відпасував на Сидорчука, той потужно пробив низом, і м’яч рикошетом від Кімпембе закотився у ворота повз безпорадного Льоріса, який стрибнув в інший кут. 1:1.

Запропонувати щось нове супернику збірна Франції, яку такий рахунок аж ніяк не влаштовував, не спромоглася. Не внесли перелому у гру й заміни Дідьє Дешама. Господарі вели позиційний наступ великими силами, але українські футболісти добре читали гру в захисті, не залишаючи французам вільних зон. В останні хвилини Ле Бле влаштували облогу українських воріт, але Бущан після кутового й удару Кімпембе надійно зафіксував м’яч.

Збірна України встояла — 1:1.

ЧС-2022. Європейська кваліфікація. Група D

Франція — Україна — 1:1 (1:0)

Голи: Грізманн (19) — Сидорчук (57).

Франція: Льоріс (к), Павар, Варан, Кімпембе, Ернандес, Канте, Рабьє, Коман (Дембеле, 63), Грізманн, Мбаппе (Марсьяль, 77), Жіру (Погба, 63).

Запасні: Манданда, Меньян, Лангле, Лемарр, Дюбуа, Сіссоко, Зума, Дінь, Бен Йєддер.

Тренер: Дідьє Дешам.

Україна: Бущан, Караваєв, Забарний, Кривцов, Матвієнко, Миколенко, Сидорчук (Коваленко, 79), Маліновський, Зінченко (к), Шапаренко (Зубков, 86), Яремчук (Мораес, 72).

Запасні: Пятов, Трубін, Соболь, Сирота, Коноплянка, Марлос, Конопля, Михайліченко, Макаренко.

10.12.2022 23:14

Суперник на Євро-2024. Збірна Англії у чвертьфіналі поступилася Франції й залишила ЧС-2022

Збірна Англії, яка є суперником України у кваліфікації Євро-2024, вибу...

25.11.2022 23:05

Суперник на Євро-2024. Збірна Англії зберегла за собою перше місце у групі В ЧС-2022

Збірна Англії, яка є суперником України у кваліфікації Євро-2024, пров...

05.10.2022 16:22

Офіційно. Португалія, Іспанія та Україна подають спільну заявку на проведення Чемпіонату Світу 2030 року

5 жовтня у штаб-квартирі УЄФА відбувся брифінг за участі президента Фе...

05.06.2022 15:15