Ліга Європи. «Шахтар» програв «Ромі» в Італії з різницею в три м'ячі

У гостьовому поєдинку проти представника чемпіонату Італії підопічні Луїша Каштру пропустили три сухі м’ячі.

В 1/8 фіналу Ліги Європи гірникам випало протистояти «Ромі», яку очолює тренер «Шахтаря» у 2016—2019 роках — Паулу Фонсека. Першу частину двоматчевої дуелі помаранчево-чорні мали провести в Римі.

Порівняно з поєдинком чемпіонату України проти «Олімпіку» Луїш Каштру вніс лише одну зміну — Алан Патрік повернувся до «старту», а Маркос Антоніо розпочав матч на лаві запасних. Відзначимо відсутність Степаненка через травму та повернення на єврокубкову арену Ісмаїлі.

На початку зустрічі влучанням у площину відзначився Тайсон, на 6-й хвилині Трубін потягнув небезпечний удар Вільяра після кутового. «Шахтар» застосовував високу лінію оборони, часто ловив суперників в офсайдну пастку. Проте на 23-й хвилині «Ромі» вдалося відкрити рахунок: після вкидання ауту господарі провели швидку атаку, Педро вивів сам на сам із голкіпером Пеллегріні, і той майстерно реалізував свій шанс. Цей гол перервав чотириматчеву серію «Шахтаря» й особисто Трубіна в єврокубках без пропущених м’ячів.

На 27-й хвилині зрівнювати рахунок міг Мораес, однак після прострілу від Додо влучив у воротаря. Незабаром після невдалого виходу за межі штрафного від Трубіна із центру поля пробивав по порожніх воротах Мхітарян, але м’яч пролетів вище. Пізніше Крістанте після кутового завдав ще одного небезпечного, проте невлучного удару.

Фото uefa.com

На початку другого тайму дві хороші спроби були в Тете: спершу «Рому» виручив голкіпер, а згодом — захисник. На 67-й хвилині Мораес завдавав удару з кількох метрів, але римлян виручив Пау Лопес. Перед цим у господарів втратили непогані моменти Ель-Шаараві й Майораль, однак на 73-й хвилині саме ці джокери Паулу Фонсеки організували гол. Майораль під час контратаки віддав пас урозріз, а Ель-Шаараві пройшов Додо та Вітао й переграв Трубіна.

Незабаром хороший сейв Анатолія врятував «Шахтар» після удару Ель-Шаараві. Та все ж римляни забили і втретє, цього разу після кутового. Крістанте продовжив подачу Пеллегріні, а Манчіні замкнув дальню стійку. Змінити хід зустрічі українцям не вдалося, тож мають поразку 0:3 в першому матчі.

У складі «Шахтаря» на поле виходили футболісти, викликані на березневий збір національної команди України: Трубін, Матвієнко, Марлос (замінений на 87-й хвилині), Мораес (замінений на 76-й хвилині), Коноплянка (вийшов на заміну на 87-й хвилині).

Ліга Європи. 1/8 фіналу. Перший матч

«Рома» (Італія) — «Шахтар» (Україна) — 3:0 (1:0)

Голи: Пеллегріні (23), Ель-Шаараві (73), Манчіні (77).

«Рома»: Пау Лопес, Манчіні, Кумбулла, Крістанте, Спінаццола (Б. Перес, 79), Вільяр, Діавара (Ібаньєс, 79), Карсдорп, Пеллегріні (к) (К. Перес, 79), Мхітарян (Майораль, 35), Педро (Ель-Шаараві, 62).

Запасні: Міранте, Фузато, Смоллінг, Джеко, Сантон, Калафьорі.

Тренер: Паулу Фонсека.

«Шахтар»: Трубін, Додо, Вітао, Матвієнко, Ісмаїлі, Майкон, Алан Патрік (Соломон, 79), Тете (Коноплянка, 87), Марлос (к) (Маркос Антоніо, 87), Тайсон (Судаков, 79), Мораес (Дентиньо, 76).

Запасні: Шевченко, Пятов, Кривцов, Корнієнко, Болбат, В’юнник, Бондар.

Тренер: Луїш Каштру.

Арбітр: Артур Діаш (Португалія).

Попереджені: Кумбулла (55), Манчіні (83) — Алан Патрік (58), Майкон (74), Тайсон (75).

11 березня. Рим. Олімпійський стадіон.

Матч-відповідь відбудеться 18 березня в Києві.

15.03.2024 14:17

Ліга Європи. Визначився суперник «Бенфіки» Анатолія Трубіна у чвертьфіналі

Сьогодні відбулося жеребкування чвертьфіналів та півфіналів Ліги Європ...

23.02.2024 13:20

Ліга Європи. «Бенфіка» Анатолія Трубіна дізналася свого суперника в 1/8 фіналу турніру

Сьогодні відбулося жеребкування 1/8 фіналу Ліги Європи-2023/2024, в як...

22.02.2024 23:59

Ліга Європи. «Шахтар» програв «Марселю» й завершив єврокубковий сезон для України

Донецький «Шахтар» у матчі-відповіді стикового раунду Ліги...

15.02.2024 21:45