На засіданні Комітету професіонального футболу УАФ обговорили актуальні проблеми поточних змагань УПЛ та ПФЛ

10 березня відбулося чергове засідання Комітету професіонального футболу УАФ, який очолює перший віце-президент асоціації Олег Протасов.

Засідання в Будинку футболу було присвячене поновленню сезону в професіональних лігах. Керівники УПЛ та ПФЛ, голови структурних підрозділів УАФ поділилися інформацією та обговорили проблеми, які їм довелося вирішувати під час поновлення змагань.

«Нинішній чемпіонат, ювілейний, 30-й, уже став особливим, — зазначив у своєму виступі виконавчий директор Української Прем’єр-ліги Євген Дикий. — Через пандемію COVID-19 змагання довелося проводити в стислі строки: почали пізніше, ніж зазвичай (наприкінці серпня), а завершити маємо вже в середині травня.

Фото Павла Кубанова

13 лютого стартувало друге коло Favbet Ліги — чемпіонату України серед клубів УПЛ. Попри не завжди прості умови, як епідеміологічні, так і погодні (узимку), чемпіонат триває без порушень і форс-мажорів. Проте карантинні протиепідеміологічні умови завадили провести у строк два матчі, тому їх довелося перенести. Це ігри 1-го та 10-го туру («Львів» — «Минай» та «Олімпік» — «Зоря» відповідно).

Найближчим часом Дирекція Української Прем’єр-ліги визначить дати проведення цих матчів. Із цього приводу хочеться висловити вдячність клубам за дотримання протиепідеміологічних норм, зокрема, за регулярне і вчасне тестування футболістів і клубних працівників.

Фото Павла Кубанова

Ще один поєдинок (18-го туру, «Львів» — «Рух») перенесено у зв’язку з інтересами національної збірної України, яка проведе свій матч на «Арені Львів» (невдовзі Дирекція УПЛ затвердить дату, коли буде зіграно й цей поєдинок). Знову-таки, висловлюю найщирішу вдячність цим та всім іншим клубам за розуміння ситуації й піклування про інтереси національного футболу.

Окремий позитивний момент — те, що від 15-го туру матчі Favbet Ліги можна проводити з глядачами, що є результатом великих зусиль Української асоціації футболу та сприяння Міністерства охорони здоров’я України. Уже у весняних турах ми зайвий раз переконалися, наскільки живішим виглядає футбольний поєдинок, коли на ньому присутні вболівальники!

Тому з нетерпінням очікую продовження сезону, тим більше що спортивна інтрига в цьому чемпіонаті особливо велика!»

Фото Павла Кубанова

Зі свого боку президент Професіональної футбольної ліги Олександр Каденко розповів про стан справ із підготовкою до поновлення сезону в клубах ПФЛ: «Насамперед хотів би подякувати всім клубам Професіональної футбольної ліги та відзначити, що в цей непростий час, час пандемії коронавірусу, ми всі вийшли переможцями, дотрималися медичного протоколу. Зрозуміло, що без певних втрат не обійшлося, люди хворіли, у когось були послаблені склади. Але перше коло було зіграно, деякі перенесені матчі першої ліги вже відбулися 4—5 березня, ще деякі буде зіграно 12-го числа, а 19 березня ми повноцінно стартуємо і в першій лізі, і в обох групах другої.

Водночас виникла інша проблема. Через погодні умови ми не можемо відновити змагання на якісних полях. Тому наразі вирішується питання, щоб у тих регіонах, де неможливо якісно підготувати газони, перенести матчі перших весняних турів на стадіони зі штучним покриттям, які є в затвердженому УАФ реєстрі стадіонів та відповідають вимогам першої та другої ліг.

Щодня ми на зв’язку з клубами. Деякі регіони наразі перебувають у червоній зоні карантину, там матчі будуть відбуватися згідно з медичним протоколом без уболівальників.

Заявкова кампанія пройшла досить активно. Але треба зазначити, що не всі команди пройшли навчально-тренувальні збори згідно зі своїми планами. Більшість колективів планувала проводити їх в Україні, але ті погодні умови, які були в лютому, завадили провести підготовку на високому якісному рівні. Хоче деякі клуби, зокрема, першої ліги, побували в Туреччині та, сподіваюся, добре підготувалися до продовження чемпіонату.

Фото Павла Кубанова

Наступного тижня планується засідання Центральної ради Професіональної футбольної ліги, на якому буде обговорюватися формат змагань. У зв’язку з тим, що з наступного сезону припиняється розіграш чемпіонату серед команд U-21 Прем’єр-ліги, швидше за все, буде внесено зміни до формату розіграшу чемпіонату першої ліги.

У другій лізі, напевно, формат залишиться без змін, зміниться тільки кількість учасників у групі «А» та групі «Б». Усе буде залежати від того, як клуби проходитимуть атестацію та хто буде відповідати вимогам, але наша позиція полягає в тому, щоб приймати до Професіональної футбольної ліги ті клуби, які дійсно відповідають усім критеріям, які будуть клубами високої якості та гідно виступатимуть у професіональному футболі.

Плануємо разом з УПЛ звернутися до тих клубів, які мають намір виступати в першій та другій лігах згідно з регламентом цього сезону. Будемо сподіватися, що найближчим часом ми надамо відповідну інформацію та винесемо її на розгляд Комітету професіонального футболу УАФ, де також будемо розглядати це питання. Потім винесемо це питання на розгляд Виконкому УАФ».

Фото Павла Кубанова

Директор Департаменту з проведення змагань УАФ В’ячеслав Дараган розповів про матчі на Кубок України й підкреслив, що за відвідуваністю та ажіотажем цьогорічні поєдинки 1/4 фіналу були найпопулярнішими за останні роки на цій стадії. Також він повідомив, що УАФ проводить переговори з УПЛ та ПФЛ щодо можливої зміни формули проведення Кубку України, щоб збільшити кількість учасників розіграшу та підвищити інтерес до матчів із боку вболівальників.

Також участь у засіданні взяв голова Комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі. Спілкуючись із представниками клубів, що входять до комітету професіонального футболу, італійський фахівець нагадав, що Українська асоціація футболу свого часу приєдналася до Конвенції УЄФА з арбітражу. Згідно із цим документом виключається будь-який вплив професіональних клубів та інших структур на арбітрів. Щоб повноправно приєднатися до міжнародної спільноти, у структурі УАФ було проведено відповідні зміни, що стосуються арбітрів.

Зокрема, Лучано Лучі нагадав, що діяльність арбітрів за жодних обставин не може підлягати впливу та контролю з боку ліг, інших об’єднань клубів чи будь-яких державних органів. Те саме стосується призначень арбітрів — вони здійснюються виключно комітетом арбітрів, і на цей процес не можуть впливати представники жодних інших структур.

Також голова комітету арбітрів підкреслив, що він підзвітний лише найвищим керівним органам УАФ. Клуби не мають жодного юридичного права на керування арбітрами. Невиконання цих вимог може привести до санкцій щодо УАФ і виключення з Конвенції з арбітражу. Подальші порушення можуть узагалі призвести до виключення УАФ і її представників зі змагань під егідою УЄФА та ФІФА.

Фото Павла Кубанова

Крім того, Лучано Лучі розповів, що ретельний аналіз арбітражу проводиться щодо всіх матчів УПЛ та ПФЛ, а також матчів чемпіонатів U-21 та U-19. На основі цього аналізу робляться висновки щодо якості арбітражу. Але як і жодна інша асоціація — член УЄФА, УАФ не оприлюднює оцінки за якість арбітражу. Ця інформація є виключно службовою, і вона використовується в роботі комітету арбітрів під час призначення на наступні матчі.

Перший віце-президент УАФ Олег Протасов також висловив учасникам засідання свою думку щодо ситуації з арбітражем у матчах українських професіональних команд:

«У футболі тема арбітражу дуже часто викликає суперечливі емоції. Україна не є виключенням. Але неприпустимо, коли під час оцінки роботи арбітрів емоції починають виходити на перший план.

Так, використання системи VAR змінило підходи до оцінки ігрових ситуацій, й усім нам — гравцям, тренерам, функціонерам, уболівальникам — потрібно до цього звикнути. Але без цієї технології наш футбол, наші рефері, наші клуби не матимуть жодних перспектив на міжнародній арені. Можливо, потрібно більш детально розповідати представникам клубів про зміни та доповнення до правил, трактування тих чи інших ситуацій. Таке навчання проводять з арбітрами, але, схоже, потрібно робити це і з представниками клубів. У тому числі — із футболістами та тренерами.

Фото Павла Кубанова

Але в будь-якому випадку потрібно контролювати свої емоції. Я сам був гравцем, тренером, зараз працюю функціонером. Для мене, як і для будь-якого представника футболу, є неприпустимим, коли президент клубу з погрозами вривається в суддівську в перерві, після матчу, а потім коментує дії арбітрів нецензурними виразами, і ці слова чує вся країна, зокрема, діти та підлітки, що дивляться футбол.

Як відомо, комітет з етики та чесної гри уже розпочав перевірку щодо висловлювань президента ФК «Олімпік». Уже завтра КДК УАФ буде розглядати порушення, які зафіксовані в рапортах офіційних осіб матчу «Олімпік» — «Шахтар».

Тому особисто я — за цивілізоване, згідно з регламентними нормами, вирішення будь-яких проблем, які виникають у нашому футболі. Будинок футболу завжди відкритий для представників будь-якого футбольного клубу, і заборонених тем для обговорення в нас не існує».

НОВИНИ ПО ТЕМІ
01.08.2023 10:08

Олег Протасов: «Матчі чемпіонату демонструють світові нескореність та переможний дух нашої держави»

Перший віце-президент Української асоціації футболу Олег Протасов прок...

Підписатися на новини