На «Площі зірок» у Києві відкрили іменну зірку Анатолія Демяненка

У середу, 10 березня «Площа зірок» у Києві, на гранітних плитах якої увічнені імена видатних особистостей української культури, мистецтва і спорту, поповнилася зіркою легенди вітчизняного футболу, тренера, заслуженого майстра спорту СРСР, учасника трьох чемпіонатів світу, а нині — першого віце-президента Української асоціації футболу Анатолія Демяненка.

Фото Володимира Раснера

Між іншим, під час церемонії Анатолій Васильович звернув увагу присутніх, що він попросив організаторів заходу написати прізвище на зірці, присвяченій йому, саме так, як вказано в його паспорті, — Демяненко (без апострофа).

Фото Павла Кубанова

Окрім Анатолія Демяненка, під час церемонії на «Площі зірок» також навічно закарбували імена чотириразової чемпіонки та бронзової призерки Параолімпійських ігор 2016 року з плавання Єлизавети Мерешко та чотириразової олімпійської чемпіонки з гімнастики Людмили Турищевої.

Фото Володимира Раснера

«Це велика честь для мене — відкрити власну зірку в компанії зірок таких видатних футболістів, як Олег Блохін, Андрій Шевченко, Ігор Бєланов, Леонід Буряк, та нашого футбольного батька й вихователя — Валерія Лобановського. Дякую організаторам за чудовий проєкт! Усе-таки молодь повинна пам'ятати ветеранів і легенд, адже без минулого не буває майбутнього. Сподіваюся, «Площа зірок» щороку поповнюватиметься новими зірками відомих українців!» — подякував публіці Демяненко, отримавши також від організаторів дублікат зірки на згадку. Цей приз Анатолій Васильович пообіцяв доєднати до багатої домашньої колекції футбольних нагород.

Фото Володимира Раснера

«Такі заходи дають нашій молоді орієнтири в житті. Анатолій Демяненко, Єлизавета Мерешко та Людмила Турищева є беззаперечними прикладами для наслідування, які досягли великих вершин у спорті в умовах постійної боротьби як із собою, так і з суперниками. Цей приклад є важливим для кожного з нас, і всі ми маємо його використовувати не лише у спорті, а й у повсякденному житті!» — підкреслив важливість цієї події заступник міністра молоді та спорту України з неолімпійських видів спорту Матвій Бідний.

Фото Володимира Раснера

Президент УАФ, член Виконкому УЄФА, віце-президент НОК Андрій Павелко привітав володарів нових зірок і відзначив великий внесок президента Національного олімпійського комітету Сергія Бубки, міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта й президента Національного комітету спорту інвалідів України Валерія Сушкевича у формування майбутнього спортивного покоління. «Вшановувати героїв спорту — це наш обов’язок перед їхніми здобутками. Вони є взірцями для молодого покоління українців, яке лише починає свій шлях у великому спорті. Сьогоднішня подія — дуже важливий крок у популяризації спорту в нашій країні», — зазначив очільник УАФ.

Фото Павла Кубанова

НОВИНИ ПО ТЕМІ
12.06.2024 10:15

«Відкриті уроки футболу» завітали до Соколівського, що на Кіровоградщині

У Соколівському, що на Кіровоградщині, відбувся фестиваль у межах проє...

06.06.2024 12:00

У Києві відбувся фінал XXІІ чемпіонату України серед студентів ЗВО сезону-2023/2024

5 червня на НТК ім. В. Баннікова відбувся вирішальний поєдинок XXІІ че...

02.06.2024 11:06

У Винниках відбулася 17-та сесія PRO-диплому УЄФА

У Винниках на тренувальній базі ФК «Рух» 27—29 травн...

31.05.2024 14:00

Проєкт УАФ із пошуку футбольних талантів завітав на Тульчинщину

У районах Вінниччини продовжують пошук юних футбольних талантів у ході...

Підписатися на новини