Євро-2022 з футзалу. Збірна України програла команді Хорватії в Запоріжжі

Збірна України з футзалу провела третій поєдинок групового раунду кваліфікації Євро-2022, в якому на власному полі поступилася команді Хорватії.

На початку кваліфікації синьо-жовті у двох виїзних матчах обіграли Албанію (10:3) та поступилися Хорватії (2:3). Тепер же на українців чекала перша домашня зустріч у рамках відбору. Сьогодні в запорізькому Палаці спорту «Юність» наша команда приймала хорватів у другому поєдинку двоматчевої березневої дуелі з балканцями.

Як говорив напередодні головний тренер нашої збірної Олександр Косенко, суперники по сьогоднішній грі добре знають один одного. Так, команди вже зустрічалися у відборі Євро-2018 та провели чотири спаринги 2019-го. Також наставник синьо-жовтих називав матчі з хорватами найважливішими для збірної поточного року.

Фото прес-служби АФУ

Початок зустрічі обидві команди проводили обережно, а на 6-й хвилині обмінялися моментами: Ципун виручив після удару Чекота, а Корсун після прострілу пробив у стійку. У середині першого тайму гості вдало розіграли аут, і Матошевич відкрив рахунок.

Проте протягом кількох хвилин українці забили двічі. Спершу Шотурма заробив пенальті, який сам же й реалізував, а потім капітан нашої збірної асистував Зваричу з кутового. Однак господарям не вдалося втримати перевагу до завершення першого тайму. Ципун виручив у декількох епізодах, проте на 15-й хвилині Маринович після класного проходу все ж уразив ціль.

На 19-й хвилині Микола Грицина влучив у стійку, а незабаром стався прикрий момент, коли Ципун зіграв рукою за межами штрафного майданчика. Кирило отримав червону картку, його місце у воротах зайняв Сухов, а наступні дві хвилини синьо-жовті провели в меншості.

Хорватам не вдалося забити у форматі «4 на 3», ба більше, українці навіть створили в таких умовах чудовий момент, але Педяш пробив вище. На жаль, уже в рівних складах наша команда пропустила — після розіграшу кутового Маринович підправив м’яч у ворота.

Надалі тривалий час суперники моментів не створювали, аж поки на 31-й хвилині після необачного виходу Сухова з воріт Єловчич не закинув м’яч голкіперу «за комірець» із середини майданчика. Синьо-жовті спробували переломити хід зустрічі грою у п’ять польових, проте знову пропустили. Цього разу вже в порожні ворота забив Канюх. Пізніше збільшив перевагу гостей Маринович, оформивши хет-трик, а ще під час однієї з атак балканців м’яч у власні ворота відправив Сухов.

Скоротити відставання українцям не вдалося, тож наша збірна зазнала другої поразки поспіль. Надалі у квітні підопічні Олександра Косенка проведуть три домашні матчі відбору — два проти Данії й один проти Албанії.

Євро-2022 з футзалу. Груповий етап кваліфікації. Група 1

Україна — Хорватія — 2:7 (2:2)

Голи: Шотурма (11, пенальті), Зварич (12) — Матошевич (9), Маринович (15, 23, 35), Єловчич (31), Канюх (32), Сухов (39, автогол).

Україна: Ципун — Малишко, Журба, Педяш, Кузь — Сухов, Єрьомін, Микитюк, Мик. Грицина, Мих. Грицина, Фаренюк, Корсун, Шотурма, Зварич.

Хорватія: Прімич — Матошевич, Єловчич, Перич, Сутон — Вукович, Чекот, Юрліна, Канюх, Кустура, Маринович, Гудасич, Хорват, Секулич.

Попереджені: Малишко (7) — Гудасич (11).

3

У груповому раунді 32 команди (16 учасників еліт-раунду кваліфікації ЧС-2020, дев'ять переможців груп відбірного раунду й сім переможців стикових матчів) розбиті на вісім груп по чотири команди. Уперше в історії турніру команди на цій стадії гратимуть проти опонентів удома й на виїзді, провівши проти кожного суперника по групі по два поєдинки. Вісім переможців груп і шість кращих володарів других місць приєднаються до Нідерландів у фінальній стадії. Два володарі других місць, які не пробилися до фінального турніру напряму, зіграють у плей-офф.

Стикові матчі кваліфікації: 14—17 листопада 2021 року.

Жеребкування фінального турніру: кінець 2021 року.

Фінальний турнір: 9 cічня — 6 лютого 2022 року (Амстердам і Гронінген, Нідерланди).

12.02.2022 13:01

Український голкіпер Кирило Ципун увійшов до символічної збірної найкращих гравців Євро-2022 з футзалу

Голкіпер збірної України Кирило Ципун увійшов до символічної збірної н...

09.02.2022 18:15