Руслан Ротань: «Ми розуміємо, що в нас складна група, в якій фаворит — Франція»

Головний тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань прокоментував результати жеребкування відбірного раунду чемпіонату Європи 2023 року.

Сьогодні відбулося жеребкування кваліфікації Євро-2023 (U-21). За його підсумками молодіжна збірна України зіграє з командами Франції, Сербії, Північної Македонії, Фарерських островів і Вірменії.

Керманич синьо-жовтих Руслан Ротань розповів офіційному сайту УАФ про суперників і завдання нашої команди.

— Руслане Петровичу, як вам результати жеребкування?

— Їх потрібно сприймати такими, якими вони є. Кожен може зробити висновки для себе. Ми розуміємо, що в нас складна група, в якій фаворит — Франція. Із балканськими командами завжди було непросто. Фарерські острови й Вірменію ми теж не списуємо з рахунків. У матчах із ними викладатися доведеться не менше, ніж у поєдинках із французами. У сучасному футболі немає слабких суперників, це вже доведено. Утім, усе залежатиме тільки від нас. Молодіжна збірна України буде прагнути показувати той футбол, який тренерський штаб прищеплює своїм підопічним, і, безумовно, постарається домогтися потрібного результату. Тим паче УАФ створює всі умови для якісної й плідної роботи. 

— Стратегічні завдання не зміняться?

— Ні. Ми хочемо виховати якомога більше хлопців для національної збірної. Проте без мотивації немає прогресу, тому ми зробимо все, що в наших силах, щоб пробитися до фінальної стадії чемпіонату Європи.

— Із Францією доведеться зіграти не тільки молодіжній збірній, а й національній — у відборі ЧС-2022. Це хороший екзаменатор?

— Безумовно. Усі ми прекрасно розуміємо, що це за суперник. У збірної Франції завжди було багато талантів, тому зіграти з такою сильною командою буде ще цікавіше.

— До речі, із Північною Македонією ви знайомі...

— Так. Ми грали із цією збірною рік тому, проте з того часу її склад помітно омолодився. Утім, серед «молодіжок» балканський футбол завжди був на високому рівні. Таких супротивників потрібно поважати. Але не боятися.

Євро-2023 (U-21)

У фінальній частині виступатимуть 16 команд — Румунія та Грузія як господарі турніру та ще 14 збірних, що приєднаються до них за результатами відбору (дев'ять переможців груп, краща команда серед володарів других місць та чотири переможці плей-офф, в якому гратимуть вісім володарів других місць).

Відбірний турнір: березень 2021 року — червень 2022 року.

Плей-офф: вересень 2022 року.

Фінальний турнір: червень/липень 2023 року.

Поєдинки турніру за участі 16-ти збірних приймуть чотири стадіони в Румунії (два — у Клуж-Напоці й два — у Бухаресті) та чотири у Грузії (у Батумі, Поті й два — у Тбілісі). Матч-відкриття відбудеться в Румунії, а фінал — у Грузії.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
16.09.2022 14:00

Руслан Ротань: «Ми добре вивчили збірну Словаччини, переглянувши більше 10-ти ігор за її участі»

Сьогодні в польському містечку Бельсько-Бяла розпочинається підго...

09.09.2022 12:30

Євро-2023 (U-21). Руслан Ротань назвав склад молодіжної збірної України на стикові матчі з командою Словаччини

Головний тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань оприлюднив ск...

22.06.2022 10:00

Руслан Ротань: «Те, що Словаччина — результативна команда, одразу впадає в око...»

Головний тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань прокоментував...

Підписатися на новини