Прем’єр-ліга. «Шахтар» розгромив «Минай», «Динамо» в меншості перемогло «Маріуполь»

Наступного тижня на «Шахтар» та «Динамо» очікують поєдинки Ліги чемпіонів відповідно з «Інтером» та «Ференцварошем», успіх в яких забезпечить представникам України участь у весняних стадіях єврокубків. Сьогодні ж два лідери УПЛ здолали своїх чергових суперників на внутрішній арені.

Обидва матчі проходили в Києві з різницею в кілька годин. «Шахтар» на НСК «Олімпійський» не мав проблем із «Минаєм». У середині першого тайму дві передачі Болбата з правого флангу призвели до двох голів протягом двох хвилин. Перша з них завершилася автоголом Допілки, а друга — влучним пострілом Фернандо, який сьогодні діяв на позиції форварда. Потім відзначився Соломон, якого на ударну позицію вивів Алан Патрік.

До перерви Нурієв один гол відіграв, пробивши зі штрафного над стінкою, причому в цьому епізоді кіпер гірників Трубін, який мав усі шанси врятувати ворота, припустився помилки, недостатньо жорстко поставивши руку під м’яч.

Фото shakhtar.com

У другому таймі Матвієнко після розіграшу штрафного елегантно переправив м’яч у сітку, а Нурієв втратив нагоду оформити дубль, пробивши з пенальті «паненкою» в поперечину. Остаточний рахунок (5:1) було встановлено після того, як Коваленко з В’юнником, які вийшли на заміну, перепасовуючись між собою, удвох пройшли всю оборону гостей по центру, і удар Богдана призвів до рикошету та автоголу Лопирьонка. Донеччани заробили три очки, але втратили Фернандо, який у другому таймі був замінений через травму.

У грі взяли участь футболісти «Шахтаря», які перебували у списку викликаних на листопадовий збір національної команди України: Матвієнко (гол), Бондар, Коваленко (вийшов на заміну на 70-й хвилині), Марлос (вийшов на заміну на 65-й хвилині), Степаненко (вийшов на заміну на 80-й хвилині).

Поєдинок на стадіоні «Динамо» ім. Валерія Лобановського, в якому «Маріуполь» за домовленістю між клубами приймав фактичних господарів арени, виявився більш напруженим. У дебюті Гармаш після передачі Циганкова вийшов сам на сам із воротарем та відкрив рахунок. Азовці майже не загрожували воротам Нещерета, але наприкінці першого тайму голкіпер «Динамо» за межами штрафного майданчика збив Горбунова, який виходив на побачення з ним. Кіпера було вилучено, а Бущан вступив у гру замість Гармаша.

Увесь другим тайм біло-сині діяли в меншості, але, незважаючи на це, зуміли збільшити свою перевагу. Циганков завершив багатоходову комбінацію киян влучним ударом із передачі Де Пени. У компенсований час Топалов скоротив відставання.

У складі «Динамо» на поле виходили футболісти, яких Андрій Шевченко включав до списку викликаних на останній збір синьо-жовтих: Попов, Миколенко, Караваєв, Шапаренко (замінений на 81-й хвилині), Циганков (гол, гольовий пас), Супряга (замінений на 81-й хвилині), Бущан (вийшов на заміну на 42-й хвилині).

Ще в одному матчі, який відбувся сьогодні, «Львів» на своєму полі зіграв унічию з «Інгульцем» (1:1), причому львів’яни завершували гру вдев’ятьох через вилучення Грисьо та Шини.

12 тур

05.12.2020

«Львів» — «Інгулець» — 1:1 (1:1)

Голи: Сабіно (45+2) — Бартулович (41).

Вилучені: Грисьо (79, «Л»), Шина (87, «Л»).

«Шахтар» — «Минай» — 5:1 (3:1)

Голи: Допілка (20, автогол), Фернандо (21), Соломон (29), Матвієнко (49), Лопирьонок (72, автогол) — Нурієв (35).

На 55-й хвилині Нурієв («М») не реалізував пенальті.

«Маріуполь» — «Динамо» — 1:2 (0:1)

Голи: Топалов (90+4) — Гармаш (6), Циганков (77).

Вилучений: Нещерет (39, «Д»).