Прем’єр-ліга. «Динамо» перемогло «Інгулець» та збільшило відрив від «Шахтаря», який зіграв унічию з «Олександрією»

Перші поєдинки після перерви, викликаної матчами збірних, обидва лідери чемпіонату України проводили не в оптимальних складах.

Найбільше постраждав кадровий потенціал «Динамо» — кияни перед поєдинком з «Інгульцем» через травми та інфікування на коронавірус втратили 15-х гравців основної обойми. Щоправда, останньої миті цей список скоротився на одне прізвище — Кендзьора зумів швидко відновитися після пошкодження, отриманого у збірній Польщі. Заради справедливості слід зазначити, що й «Інгулець» на першу в історії клубу зустріч із київським «Динамо» також не зміг виставити свій найкращий склад — із різних причин були відсутні п’ятеро провідних виконавців команди Ігоря Лавриненка.

Доволі жвава гра на стадіоні в Кропивницькому завершилася перемогою гостей із «сухим» рахунком, «Інгулець» залишився з нулем у графі «перемоги». Перший м’яч динамівці забили після того, як Буяльський заробив небезпечний штрафний, а після його розіграшу заблокував спробу господарів винести м’яч. Вийшов гольовий пас на Гармаша, і Денис оформив перший гол за біло-синіх після повернення з Туреччини. Удруге гості засмутили голкіпера «Інгульця» Шуста ближче до завершення поєдинку. До свого голу Гармаш додав результативний пас, виконавши скидку на Шапаренка, який вдало пробив низом з-за меж штрафного.

Господарі теж неодноразово загрожували воротам суперника й навіть двічі забили, але в обох випадках — з офсайду. Причому одного разу для визначення положення «поза грою» арбітру довелося вдатися до допомоги VAR.

У матчі взяли участь футболісти «Динамо», які були у списку викликаних на листопадовий збір національної команди України: Бущан, Миколенко, Забарний (жовта картка), Караваєв, Шапаренко (гол), Супряга (замінений на 63-й хвилині).

Фото shakhtar.com

Не виграв свій поєдинок найближчий переслідувач киян — «Шахтар», який також усе ще не може зібрати найкращий склад. Кривцов і Мораес, яким у Швейцарії в лавах збірної України господарі не дозволяли навіть тренуватися через умовно-позитивні тести на коронавірус, опинилися серед перших 11-ти. Однак для Жуніора гра закінчилася за півгодини, коли він у центрі поля необачно пішов у підкат проти Банади. Вийшов фол із ризиком завдання травми супернику, й арбітр Монзуль після перегляду відеоповтору вилучила нападника «Шахтаря».

Що помаранчево-чорні не могли зробити в рівних складах, то їм вдалося в меншості. На початку другого тайму Додо підключився до атаки та замкнув вивірену діагональ від Алана Патріка. Але перевага гірників не протрималася довго. Банада після прострілу Ковальця влучно пробив із центра штрафного майданчика. 1:1. Донеччани вже вп’яте в чемпіонаті втратили очки, що дозволило «Динамо» знову відірватися від конкурента.

На поле у складі «Шахтаря» виходили футболісти збірної України, які перебували у списку викликаних на листопадовий збір: Пятов, Кривцов, Матвієнко (жовта картка), Степаненко, Мораес (червона картка).