Перша ліга. «Чорноморець», «Гірник-Спорт» і «Миколаїв» доводять, що для них чуже поле — як своє

Цікавий факт: лідер першолігового чемпіонату України, «Чорноморець», поки що краще виступає в гостях, ніж в Одесі.

Не став винятком і матч у Херсоні з місцевим «Кристалом». Уже в дебюті моряк Віктор Лиховидько забив гол у ворота аутсайдера. Господарі чинили впертий опір, але клас одеситів був вищий. Після того як у середині другого тайму Станіслав Микицей засмутив херсонців удруге, стало зрозуміло, що їм не уникнути чергової домашньої поразки. Щоправда, на 79-й хвилині Ігор Семенина міг повернути інтригу, проте схибив з 11-метрової позначки. Це остаточно вибило господарів із колії, і наприкінці поєдинку вони пропустили ще двічі (відзначилися Олег Кожушко та Костянтин Граматик). 0:4.

У Бахмуті, де краматорський «Авангард» приймав «Гірник-Спорт», також з’ясовували стосунки команди, що знаходяться на різних полюсах турнірної таблиці. До речі, суперники підійшли до цього протистояння не в кращому психологічному стані, адже в попередньому турі зазнали прикрих поразок. Сьогодні ж гості могли вийти вперед на 36-й хвилині, проте Юрій Батюшин не реалізував пенальті. Але перед самою перервою Артур Мурза таки відкрив рахунок. Коли ж на 70-й хвилині з поля було вилучено авангардівця Олександра Цибульника, «Гірник-Спорт» доволі швидко реалізував чисельну більшість завдяки точному пострілу Іллі Чередниченка. А за сім хвилин до фінального свистка реабілітувався Батюшин. 0:3.

«Полісся» та «Агробізнес» проводили домашні матчі на нейтральному полі — відповідно в Києві та Винниках. Житомирські футболісти в матчі з «Нивою» володіли ініціативою, однак наприкінці першого тайму не встежили за атакою гостей, яку влучним ударом завершив Олег Хруставка. 0:1. Після перерви тернополяни вміло збивали темп і довели справу до перемоги, тим паче, що поліщуки наприкінці поєдинку залишилися в меншості.

Пропустили першими й футболісти «Агробізнесу» в матчі з «Кременем», але ще до перерви зуміли вирівняти становище. 1:1. Уже на 46-й хвилині номінальні господарі ще раз змусили капітулювати воротаря гостей завдяки старанням Віталія Груші. Невдовзі нагадав про себе й бомбардир подолян Богдан Семенець, який збільшив перевагу до двох м’ячів, а Сергій Петров і лідер бомбардирської гонки Руслан Черненко встановили остаточний рахунок — 5:1. Ефектна вольова звитяга «Агробізнесу»!

Невдало для «Альянсу» розпочався матч в Охтирці з «Вересом», якому він недавно поступився на цьому самому стадіоні в кубковому протистоянні. Проте в другому таймі універсал господарів Сергій Загинайлов оформив дубль, і підопічні Юрія Ярошенка, проявивши бійцівську вдачу, зупинили амбітних рівнян.

У цікавій боротьбі точилося суперництво і в інших поєдинках. Зокрема, у Луцьку зустрічалися давні конкуренти — «Волинь» та «Оболонь». Уже в дебюті лучанин Богдан Оринчак відкрив рахунок. Пивовари доклали чималих зусиль, аби врятуватися від поразки, і на 87-й хвилині Олексій Майданевич, здавалося, добився бажаного. 1:1. Проте в компенсований час невгамовний Оринчак забив переможний гол, який допоміг «Волині» піднятися на третє місце.