Перша ліга. Після невдач «Чорноморця» й «Металіста 1925» загострилося суперництво в чільній групі

Відразу кілька несподіваних результатів було зафіксовано в девятому турі першолігового чемпіонату України.

Лідер, «Чорноморець», схоже, недооцінив «Ниву» й у підсумку недорахувався важливих очок, зазнавши першої поразки в сезоні. Одесити вийшли вперед після прямого удару Артура Авагімяна з кутового наприкінці першого тайму, проте після перерви ситуація на полі кардинально змінилася. Гості завдяки високому пресингу перехопили ініціативу, змусили моряків помилятися й відсвяткували вольову вікторію. Дубль у «Ниви» записав до свого активу Дмитро Скакун. Підопічні Сергія Ковальця через свою легковажність замість того, аби збільшити відрив від переслідувачів, дозволили їм наблизитися впритул.

Сенсаційний, інакше й не назвеш, результат було зафіксовано в Горішніх Плавнях, де «Гірник-Спорт» приймав незручного суперника — «Металіст 1925». Господарі краще налаштувалися на поєдинок, нав’язавши гостям жорстку боротьбу, до чого ті виявилися не готовими. Хет-триком відзначився вихованець київського «Динамо» Юрій Козиренко, що допомогло підопічним Ігоря Жабченка закріпитися на другій позиції. Після цієї впевненої звитяги в Горішніх Плавнях заговорили про перспективи виступів місцевої команди в елітному дивізіоні. Принаймні клубне керівництво терміново взялося за модернізацію інфраструктури. Зокрема, на стадіоні «Юність» подбають про встановлення нового освітлення, потужність якого сягатиме 1800 люкс.

Перемігши незручного суперника, «Металіст 1925», футболісти «Гірника-Спорту» закріпилися на другому місці. Фото ФК «Гірник-Спорт»

Окрім «Чорноморця», уперше в поточному сезоні програло й «Полісся». Долю матчу в Луцьку вирішив єдиний гол, забитий універсалом «Волині» Богданом Оринчаком у середині другого тайму. Підопічні Василя Сачка невдало розпочали чемпіонат, але поступово оговталися й уже йдуть третіми. А їхні сусіди з Рівного в протистоянні з «Агробізнесом» практично зняли з порядку денного питання про переможця ще до перерви, коли Михайло Шестаков двічі вдало зіграв на випередження. 2:0.

«Відкрити рахунок могли й подоляни, — сказав головний тренер рівнян Юрій Вірт у коментарі офіційному сайту УАФ. — Але вони своїм шансом не скористалися. Нам пощастило більше. У другому таймі ми вже грали по рахунку, подбавши про надійність тилу. Ця перемога не може не тішити, адже була здобута над суперником, який за організацією гри є одним із кращих у першій лізі. Переконаний, що «Агробізнес» ще надолужить згаяне».

Завершував програму дев’ятого туру сьогоднішній поєдинок у Краматорську, де авангардівці приймали «Альянс». Уже в дебюті гості відкрили рахунок після пострілу Валерія Рогозинського. І після перерви господарями становища залишалися підопічні Юрія Ярошенка. На 64-й хвилині захисник «Авангарду» Дмитро Шинкаренко спрямував м’яч у свої ворота, а невдовзі Владислав Шарай довів справу до розгрому. 0:3.