Ліга Європи. «Зоря» в першому турі групового турніру поступилася в Англії «Лестеру»

Слідом за «Динамо» та «Шахтарем», які цього тижня стартували в Лізі чемпіонів, свій перший поєдинок на груповій стадії єврокубку провела «Зоря».

Старт у Лізі Європи став для луганців сьомим поспіль, щоправда, із шести попередніх сезонів український клуб грав в основній сітці змагань лише у двох. Родзинкою матчу стало призначення його арбітром жінки, що відбулося вперше в історії групових турнірів другого за рейтингом єврокубку. На чолі французької суддівської бригади працювала 36-річна Стефані Фраппар.

Зустріч із представником англійської Прем’єр-ліги, чемпіоном Англії-2016, «Зоря» розпочала у своїй традиційній агресивній манері, високо зустрічаючи суперника. Уже на 3-й хвилині гості завдали першого удару по воротах: Юрченко з-за меж штрафного не влучив у верхній кут. У подальшому на полі тривала приблизно рівна позиційна боротьба, а перший справжній момент виник на 22-й хвилині знов-таки біля воріт «Лестера». Партнери вивели на завершальний удар Кабаєва, який із кількох метрів пробив у Шмейхеля.

Але потім дався взнаки високий клас суперників «Зорі», які покарали гравців українського клубу за першу ж грубу помилку. Хомченовський обрізався в центрі поля, «Лиси» миттєво провели контрвипад, Барнс влучив у стійку, а підбір виграв Іхеаначо, який асистував Меддісону. 1:0. Підопічні Віктора Скрипника не відразу оговталися після пропущеного м’яча, і господарі створили ще один момент: після удару Барнса Шевченко здійснив сейв. Але ще одна дуель цих гравців, на 45-й хвилині, завершилася на користь англійця, який реалізував вихід сам на сам. У проміжку між цими епізодами чудовий шанс мав Іванісеня, який не влучив у ворота після неточної передачі Шмейхеля та перехоплення.

Фото uefa.com

У другому таймі господарі атакували гостріше та загалом контролювали гру, хоча певні спалахи мали місце й у діях «Зорі». Але ще одна груба помилка луганців призвела до третього пропущеного м’яча. Украй невдалу передачу віддав поблизу свого штрафного майданчика Іванісеня, чим не міг не скористатися Іхеаначо. 3:0.

Повний матч відіграв за «Зорю» Микита Шевченко, який брав участь в останньому зборі національної команди України.

Ліга Європи. Груповий раунд. Група G

1 тур

«Лестер» (Англія) — «Зоря» (Україна) — 3:0 (2:0)

Голи: Меддісон (29), Барнс (45), Іхеаначо (67).

«Лестер»: Шмейхель (к), Кастань (Джастин, 82), Фофана, Еванс (Морган, 82), Фухс, Менді, Меддісон (Юндер, 65), Тілеманс (Чаудрі, 71), Прат, Барнс, Іхеаначо (Перес, 71).

Запасні: Уорд, Якупович, Олбрайтон.

Тренер: Брендан Роджерс.

«Зоря»: Шевченко (к), Фаворов (Руфаті, 76), Вернидуб, Цвек, Хомченовський (Циганікс, 76), Іванісеня, Назарина, Кочергін (Гринь, 85), Юрченко, Луньов (Гладкий, 65), Кабаєв (Перович, 65).

Запасні: Василь, Мацапура, Абу Ханна.

Тренер: Віктор Скрипник.

Арбітр: Стефані Фраппар (Франція).

Попереджені: Тілеманс (12) — Кабаєв (27), Вернидуб (77).

22 жовтня. Лестер. Стадіон «Кінг Пауер».

«Брага» (Португалія) — АЕК (Греція) — 3:0 (1:0)

Ліга Європи. Визначився суперник «Бенфіки» Анатолія Трубіна у чвертьфіналі

Сьогодні відбулося жеребкування чвертьфіналів та півфіналів Ліги Європ...

23.02.2024 13:20

Ліга Європи. «Бенфіка» Анатолія Трубіна дізналася свого суперника в 1/8 фіналу турніру

Сьогодні відбулося жеребкування 1/8 фіналу Ліги Європи-2023/2024, в як...

22.02.2024 23:59

Ліга Європи. «Шахтар» програв «Марселю» й завершив єврокубковий сезон для України

Донецький «Шахтар» у матчі-відповіді стикового раунду Ліги...

15.02.2024 21:45