Олександр Караваєв: «Проти Іспанії зіграли дисципліновано, зробили тактичні перебудови і в потрібний момент покарали суперника»

Захисник збірної України Олександр Караваєв під час засідання Експерт-клубу Parimatch розповів про жовтневі матчі синьо-жовтих проти Франції, Німеччини та Іспанії.

— Олександре, як себе почував після матчу з Францією Георгій Бущан? Ви його підтримали?

— Ми бачили після поєдинку, який він був понурий, не хотів ні з ким розмовляти. Кожен гравець команди до нього підійшов, його всі підтримували. І не тільки після матчу, а й напередодні гри з Німеччиною. Кожен тренер індивідуально до нього підходив. Йому говорили: «Ти не один. Винна вся команда, просто ти — на останньому рубежі». Винні навіть ті, хто сиділи на трибунах. Ми — єдине ціле, коли перемагаємо, і після поразок теж.

— Як команда пережила поразку в Сен-Дені?

— Як сказав Шевченко у день гри з Іспанією, потрібно мати дуже сильну психологію, щоб у такому маленькому проміжку часу зібратися на такий важливий поєдинок.

Після Франції ми розібрали помилки. Яка б не була гра, рахунок неприйнятний. На гру проти Німеччини Шевченко налаштовував нас ще у Франції. Усе залежить від нашої уваги, щоб ми правильно зрозуміли все, що нам тренерський штаб запропонує.

Після матчу Шевченко сказав, що ми почули його вимоги й гравці команди — молодці. Так, багато може не виходило з такими суперниками. Незвично бачити футбол, в який ми грали. Зазвичай раніше ми контролювали хід поєдинку, створювали багато моментів, але бувають такі ігри, коли суперник нас перевершує, і необхідно зіграти інакше. Проти Німеччини та Іспанії зіграли дисципліновано, зробили тактичні перебудови і в потрібний момент покарали суперника.

— Чи можна припустити, що іспанці недооцінили Україну після перемоги над нею у себе вдома?

— Може вони думали, що приїдуть до Києва й легко візьмуть три очки, як в Мадриді. Але нас це не цікавило. Ми звертали увагу на свою гру.

Нам треба було зробити висновки після гри в Іспанії, діяти по-іншому. Андрій Ярмоленко правильно підмітив, він говорив, що якщо ми зіграємо в Києві так само, як в Іспанії, то шансів буде небагато. Потрібна була підстраховка один одного.

У нас не було часу переживати поразки від Франції та Німеччини. Ці ігри проходили в короткий проміжок часу, тому не було часу сумувати. Ми відразу переключилися на Іспанію.

— Матчі з Іспанією та Німеччиною проходили з глядачами. Скучили за вболівальниками?

— Так, звісно. Ми відчуваємо їхню підтримку завжди. Вони надають упевненості й дають сили, коли їх наприкінці гри не вистачає. Так було й цього разу.

— Як ви відреагували, коли побачили, що іспанська газета Marca зробила помилки в прізвищах гравців збірної?

— Я цього навіть до гри не знав, повністю зосереджувався на матчі. Це більше смішить. Завжди відчувалося, що європейські ЗМІ так ставляться до українських футболістів — то прізвище неправильно напишуть, то ще щось. На це навіть не звертаєш уваги. Але я впевнений, що після матчу з Іспанією вони наші прізвища добре запам'ятають.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
18.01.2021 20:00

Офіційно. Визначено дату розгляду в CAS справи щодо матчу Ліги націй Швейцарія — Україна

Спортивний арбітражний суд м. Лозанни (CAS) призначив дату розгляду ап...

25.11.2020 19:05

Апеляційний комітет УЄФА зарахував збірній України технічну поразку за матч зі Швейцарією

Сьогодні Апеляційний комітет УЄФА розглянув справу щодо скасування поє...

24.11.2020 17:40

Тренувальний табір збірної України: як дотримувався протокол УЄФА «Повернення до гри» (відео)

Завтра, 25 листопада Апеляційний комітет УЄФА розглядатиме справу щодо...

Підписатися на новини