Прем’єр-ліга. «Динамо» розійшлося миром із «Зорею», «Шахтар» зіграв унічию в Чернігові

Сьогодні відбулися чотири поєдинки 5-го туру УПЛ, який став останнім перед перервою на матчі національних збірних.

Паралельно проходили два поєдинки за участі клубів, що представлятимуть країну у груповому турнірі Ліги чемпіонів. І «Шахтар», і «Динамо» свої матчі завершили внічию, причому обом грандам довелося відіграватися.

Гірники цієї осені видали найгірший старт у чемпіонаті з 2008 року. Їхній керманич Луїш Каштру після гри в Чернігові пояснив це відсутністю перерви після попереднього сезону, який для помаранчево-чорних розтягнувся через участь у плей-офф Ліги Європи, де вони дійшли до півфіналу.

Сьогодні «Шахтар» створив швидкий гол завдяки вдалим діям Коваленка після подачі кутового. Віктор вчасно опинився на добиванні після заблокованого удару Мораеса. «Десна» зрівняла рахунок та вийшла вперед завдяки двом гольовим передачам Гуцуляка — на Мостового та екс-гірника Тотовицького. В обох епізодах інертно діяли захисники гостей, що забули про підстраховку та загубили авторів голів.

Та чемпіон усе ж урятувався від поразки. Спрацювали заміни від Луїша Каштру. Маленьке диво створили два бразильські джокери — Тете та Дентиньо, причому автор голу з’явився на полі вперше в цьому сезоні, а забивав він востаннє більше року тому.

Фото shakhtar.com

У складі «Шахтаря» участь у матчі взяли футболісти, викликані на найближчий збір національної команди України: Пятов, Матвієнко, Степаненко (вийшов на заміну на 46-й хвилині), Марлос (замінений на 46-й хвилині), Коваленко (гол), Мораес (замінений на 58-й хвилині).

«Динамо», навпаки, порівняно з попередніми роками демонструє прогрес у результатах на старті чемпіонату. Кияни, навіть втративши очки в зустрічі із «Зорею», очолили таблицю, обійшовши «Ворсклу» за додатковими показниками. У першому таймі обидва суперники діяли не надто активно, натомість по перерві гра пожвавішала, і моменти вже виникали біля воріт обох команд. Кочергін відзначився ударом із далекої відстані, причому в цьому епізоді не обійшлося без похибки Бущана. Динамівці відігралися після того, як Де Пена знайшов передачею Вербича, який чудово розвернувся з м’ячем та переграв голкіпера «Зорі» Шевченка.

У складі «Динамо» на поле виходили гравці синьо-жовтих, викликані на найближчий збір: Бущан, Миколенко, Караваєв (замінений на 69-й хвилині), Забарний, Сидорчук (жовта картка), Циганков (вийшов на заміну на 59-й хвилині), Шапаренко.

У столиці відбувся ще один цікавий поєдинок. На стадіоні ім. Валерія Лобановського «Олімпік» з «Олександрією» спільними зусиллями створили п’ять голів. Господарі мали виглядати свіжішими, оскільки, на відміну від суперника, не брали участі в матчах третього раунду Кубку України. Можливо, це допомогло їм у першому таймі втілити свою перевагу у три забиті м’ячі. До того ж у гостей було вилучено Банаду.

Але після перерви гравці «Олександрії», навіть діючи в меншості, додали у швидкості та скоротили відставання до мінімуму — 3:2. Утім, аби досягти більшого, їм не вистачило часу.

В останньому матчі туру «Колос» мінімально обіграв «Маріуполь» завдяки 11-метровому на останній хвилині та піднявся на третє місце.

«Олімпік» — «Олександрія» — 3:2 (3:0)

Голи: Шахаб (8), Бабогло (25, автогол), Зотько (44, з пенальті) — Сітало (62), Гречишкін (90+2, з пенальті).

Вилучений: Банада (45+1, «Оле»).

«Десна» — «Шахтар» — 2:2 (2:1)

Голи: Мостовий (17), Тотовицький (26) — Коваленко (4), Дентиньо (79).

17.04.2024 12:00

Призначення арбітрів на матчі 25-го туру Vbet Ліги сезону-2023/2024 відбулося за допомогою жеребкування

У Будинку футболу голова Комітету професіонального футболу УАФ Олег Лу...

16.04.2024 16:48

Призначено офіційних осіб на перенесені матчі 15-го та 16-го турів Vbet Ліги-2023/2024

05.04.2024 13:34