Перша ліга. «Чорноморець» і «Металіст 1925» зміцнюють свої лідерські позиції

Згідно з календарем усі поєдинки четвертого туру першолігового чемпіонату України мали бути зіграні в один день — 26 вересня.

Проте через спалах коронавірусу у «Волині», де захворіло вісім гравців, її протистояння з «Миколаєвом» було перенесено на пізніший термін. Під питанням було й проведення матчу в Херсоні між місцевим «Кристалом», в якого через епідемію на самоізоляції опинилися п’ять футболістів, та «Металістом 1925».

Проте, незважаючи на прохання херсонців, ПФЛ не пішла їм назустріч, вважаючи, що кадрового потенціалу «Кристалу» вистачить, аби виставити боєздатний склад. Мабуть, ці негаразди стали для господарів додатковим стимулом, аби чинити впертий опір одному з претендентів на підвищення в класі. А гол, забитий уже на 3-й хвилині Іваном Гливим, неабияк допоміг повірити у свої сили. Та все ж у перерві головному тренеру слобожан Валерію Кривенцову вдалося підкоригувати дії своїх підопічних, у другому таймі вони перехопили ініціативу й у підсумку записали до свого активу вольову звитягу. У гостей відзначилися легіонер Дерек та Антон Калайтан.

Утім, найбільший інтерес викликали поєдинки, де з'ясовували стосунки команди, які не приховують свого бажання поборотися за місце на п’єдесталі пошани. У Волочиську зустрічалися «Агробізнес» та «Альянс». Подоляни вийшли вперед наприкінці першого тайму завдяки влучному пострілу Сергія Петрова. Проте це не вибило гостей із колії, й Ілля Зубков відновив паритет. Та наприкінці матчу «Агробізнес» додав обертів, і капітан команди Ігор Курило забив переможний м'яч — 2:1.

«Інтрига трималася аж до фінального свистка, — сказав головний тренер «Агробізнесу» Олександр Чижевський у коментарі офіційному сайту УАФ. — Хоча реалізуй, зокрема, той самий Петров усі свої гольові моменти, питання про переможця можна було б зняти з порядку денного ще до перерви. Ця звитяга тим приємніша, що була здобута у протистоянні з непоступливим суперником, який намагався грати в комбінаційний футбол».

А в Одесі в не менш запеклій боротьбі проходив поєдинок «Чорноморця» й «Вересу». Долю цікавого протистояння вирішив єдиний м’яч, забитий на початку другого тайму у ворота гостей «моряком» Євгеном Мартиненком.