МОЗ дозволило проведення міжнародних матчів із глядачами

У відповідь на запит УАФ міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підтвердив можливість проведення міжнародних клубних матчів та поєдинків національних збірних з уболівальниками в «зеленій» та «жовтій» зонах.

У відповіді міністра, зокрема, йдеться: «Міністерство охорони здоров'я України розглянуло листи Української асоціації футболу від 18.08.2020 №1000 щодо проведення футбольних матчів та повідомляє. Постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2020 № 641 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2» передбачено можливість проведення масових, у тому числі спортивних заходів, з урахуванням встановленого рівня епідемічної небезпеки та встановлених протиепідемічних заходів.

При проведенні матчів у регіонах із «зеленим» або «жовтим» рівнем епідемічної небезпеки, повинно бути забезпечено дотримання вимог щодо перебування 1 особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території та фізичного дистанціювання між глядачами.

Матчі, які проводяться на території адміністративно-територіальних одиниць, де встановлено «помаранчевий» та «червоний» рівень епідемічної небезпеки, повинні відбуватися за участі не більш як 220 осіб та не більше однієї особи на 10 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід.

Додатково, протиепідемічні заходи встановлено постановою Головного державного санітарного лікаря України від 03.09.2020 року № 51 «Про внесення змін до протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів серед професіональних футбольних клубів на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19». Зокрема, рекомендується організувати продаж квитків та розподіл глядачів по секторам трибуни таким чином, щоб не виникало скупчення, забезпечити допуск глядачів на сектори не більш ніж 25 відсотків вболівальників від числа вболівальників, яких здатен вмістити сектор таким чином, щоб забезпечити наявність вільних місць спереду, позаду, збоку, по-діагоналі.

Враховуючи вищевикладене та виходячи із аналізу епідемічної ситуації в Україні, досвіду європейських країн, які допускають глядачів до перегляду футбольних матчів, Міністерство охорони здоров'я України вважає за можливе часткове залучення глядачів на футбольні матчі між професіональними футбольними клубами (в тому числі на міжнародні матчі) та національними збірними командами із дотриманням встановлених протиепідемічних заходів та обмежень».

Андрій Павелко: «Ми робимо все можливе, щоб і збірні, і клуби вже найближчим часом отримали підтримку трибун»

Президент Української асоціації футболу, член Виконкому УЄФА Андрій Павелко прокоментував лист очільника МОЗ та висловив упевненість, що підтримка глядачів допоможе нашим командам у відповідальних матчах:

— За останні півтора місяці нам вдалося повернути глядачів на трибуни в матчах УПЛ, першої і другої ліги там, де це дозволяє епідеміологічна ситуація. Наступний крок — повернення вболівальників на міжнародні матчі наших клубів і національних збірних. Для цього також необхідне окреме рішення МОЗ. Після тривалих консультацій ми надіслали відповідний запит і отримали позитивну відповідь від міністра Максима Степанова. За що я йому дуже вдячний!

Тепер чекаємо успішного проведення тестового матчу з глядачами за Суперкубок УЄФА, який відбудеться в Будапешті 24 вересня. Якщо все пройде добре, на що ми всі дуже сподіваємося, то найвірогідніший наступний етап — погодження УЄФА з національними асоціаціями проведення з глядачами матчів єврокубків та поєдинків національних збірних. За умови, що в країні це дозволяє епідеміологічна ситуація та є відповідне рішення органів влади.

Зараз наші клуби «Шахтар», «Динамо», «Зоря», «Десна» і «Колос» готуються до перших своїх матчів у єврокубках сезону-2020/2021, і перспектива виступів в Лізі чемпіонів і Лізі Європи за підтримки трибун для них дуже важлива. Надзвичайно важливою є активна підтримка вболівальників і для наших збірних. Насамперед для головної команди, яка 10-го і 13 жовтня зіграє два надскладні матчі проти Німеччини і Іспанії на НСК «Олімпійський». Тому ми робимо все можливе, щоб і збірні, і наші клуби вже найближчим часом отримали цю підтримку, а наші вболівальники могли знову насолоджуватися улюбленим футболом на стадіонах!

НОВИНИ ПО ТЕМІ
11.08.2022 13:00

Керівники УАФ та УПЛ обговорили з представниками клубів Прем’єр-ліги підготовку до старту чемпіонату

У Будинку футболу з ініціативи президента УАФ, члена Виконкому УЄФА Ан...

01.08.2022 11:10

Андрій Павелко провів робочу зустріч із президентом УЄФА й відвідав фінал жіночого Євро-2022

На запрошення Союзу європейських футбольних асоціацій президент Україн...

05.06.2022 13:54

Президент УАФ провів робочу зустріч із президентом УЄФА

Президент Української асоціації футболу, голова Координаційного центру...

04.06.2022 14:00

Андрій Павелко зустрівся з президентом і генеральним секретарем ФІФА

Президент Української асоціації футболу, голова Координаційного центру...

Підписатися на новини