Друга хвиля навчання арбітрів VAR: тренування в режимі матчів та сертифікація українських інструкторів

Українська асоціація футболу розгортає другу хвилю навчання арбітрів VAR. У перші дні осені офіційні особи матчу закріплюватимуть здобуті знання в режимі тренувальних матчів, а Комітет арбітрів УАФ незабаром отримає поповнення серед сертифікованих інструкторів VAR.

КА УАФ запустив цей процес ще в липні й за цей час провів його в кілька етапів (ознайомлення, перегляду відеоматеріалів та аналізу ускладнених ігрових ситуацій).

Нова хвиля охоплює 14 осіб, які будуть кваліфіковані для роботи з VAR. Це чотири суто польові арбітри (такі, як зараз Катерина Монзуль), чотири арбітри з двома функціями (VAR/польові) та шість асистентів/помічників VAR. Планується, що випускники другої хвилі навчання зможуть бути повноцінно залучені до матчів українських змагань вже з листопада поточного року.

Фото Володимира Раснера

1 вересня Комітет арбітрів УАФ запустив наступний етап протоколу імплементації системи VAR. Це короткі імітовані ситуації, а вже найближчими днями офіційні особи відпрацьовуватимуть короткі постановочні матчі.

Також у межах тренувань арбітри, які проходять навчання з використання системи VAR, будуть працювати на двох товариських поєдинках, що пройдуть 4-го (юнацькі команди ковалівського «Колосу») та 5 вересня («Шахтар» — «Олімпік»). У цих спарингах система VAR діятиме в режимі оффлайн.

Фото Володимира Раснера

Новий етап впровадження VAR в українському футболі також має на меті й сертифікацію вітчизняних інструкторів, що зможуть у майбутньому самостійно проводити подібне навчання. На поточний момент в Україні є лише один сертифікований інструктор VAR, а саме — голова Комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі.

«Ми запросили спеціаліста з ФІФА для проведення навчання наших арбітрів, а також для сертифікації інструкторів VAR. За результатами навчання їхні знання та навички будуть оцінені, а вони отримають сертифікати, що дозволить УАФ повноцінно займатися процесом навчання офіційних осіб у роботі із системою відеоасистента арбітра, не залучаючи для цього іноземних спеціалістів», — пояснив Лучано Лучі користь на перспективу від такого кроку.

Фото Володимира Раснера

Також керівник системи арбітражу в українському футболі наголосив на тому, що УАФ уже незабаром планує здійснити закупівлю обладнання та другого фургону, так званого VAR-2, для обслуговування системи відеоасистента арбітра.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
23.02.2022 14:06

Українські арбітри отримали третій фургон VAR

Презентацію обладнаного необхідним устаткуванням і технологією відеопо...

28.07.2021 10:00

Офіційно. Роз’яснення щодо режиму роботи системи VAR на матчах УПЛ

Як повідомлялося раніше, із середини липня в Україні триває навчання т...

19.07.2021 17:24

Розпочалося навчання третьої хвилі арбітрів VAR

Із 15 липня розпочалося навчання нової, третьої хвилі арбітрів VA...

11.03.2021 17:00

Відеотехнічні офіційні особи матчу УАФ, сертифіковані ФІФА для роботи із системою VAR, станом на 11 березня 2021 року

До списку відеотехнічних офіційних осіб матчу УАФ, сертифікованих ФІФА...

Підписатися на новини