U-19: ігрова практика футболістів юнацької збірної України в УПЛ сезону-2019/2020

Майже півроку, із лютого, національні збірні України не виходили на поле. Особливо важкою ця пауза є для гравців юнацьких збірних, адже через карантин достроково завершилися чемпіонати ДЮФЛУ та УПЛ у категоріях U-19 і U-21, а без ігрової практики прогресувати неможливо.

Але на фініші чемпіонату України у Прем’єр-лізі ми побачили дебюти великої кількості юних футболістів. Ми вже розповідали про хлопців 2003—2004 років народження, потім — 2002 року народження, а зараз розкажемо про гравців 2001 року народження. Їх в юнацькій збірній України тренує Олег Кузнецов. А декого запрошує до молодіжної збірної Руслан Ротань, хоча базові вікові категорії його команди — 1998—1999 роки народження.

Перші гравці цього покоління дебютували в УПЛ минулого сезону. Спочатку — Данило Сікан (12.08.2018, «Карпати»), який узимку перейшов до «Шахтаря», а навесні грав за «Маріуполь» на правах оренди й провів сім матчів (159 хвилин). Потім — Михайло Мудрик (03.03.2019, «Арсенал-Київ»), який також грав на правах оренди від «Шахтаря» та провів 10 матчів (381 хвилина). А під завісу сезону дебютні поєдинки в УПЛ зіграли Євгеній Белич (25.05.2019, «Десна») та Анатолій Трубін (26.05.2019, «Шахтар»). Перший вийшов на заміну на останній хвилині, другий відіграв повний матч.

Трубін, Сікан та Мудрик продовжили свої виступи в УПЛ, причому всі троє — у складі «Шахтаря». У грудні 2019-го одного разу вийшов на поле один із братів Романюків — Кирило («Маріуполь»). У березні дебютував львів’янин Олексій Сич, а після карантину Юрій Максимов надав шанс молодим резервістам «Ворскли», які впевнено виступали в чемпіонатах U-21 та U-19. Один із них — Данило Кравчук — відзначився прем’єрним для покоління 2001 року народження голом в УПЛ.

Дебютував в еліті чемпіонату України й перший легіонер цього віку — Мамаду Данфа (06.03.2001, «Колос»). Сенегальський півзахисник 14 червня зіграв 16 хвилин у матчі проти «Шахтаря» (0:1).

Футболісти 2001 року народження в клубах УПЛ у чемпіонаті України сезону-2019/2020

24.04.2024 12:01

Арбітрів на матчі 26-го туру Vbet Ліги сезону-2023/2024 призначили за допомогою жеребкування

У Будинку футболу відбулося жеребкування, за допомогою якого було приз...

18.04.2024 17:26

Коментар Комітету арбітрів УАФ щодо трактування суддями окремих ігрових епізодів матчів 24-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом...

17.04.2024 20:32