Прем'єр-ліга. «Динамо» програло «Колосу», а «Зоря» зіграла внічию з «Десною» та фінішувала третьою

У завершальному, 32-му турі Прем’єр-ліги переможець зустрічі «Зорі» з «Десною» гарантував собі третє місце та пряму перепустку до групового турніру Ліги Європи.

Причому луганців влаштовувала й нічия, а у випадку поразки «Динамо» від «Колоса» команда Віктора Скрипника у разі своєї перемоги могла розраховувати навіть на срібло. Але чернігівці на роль статистів не погодилися й навіть виграли перший тайм. Отримавши передачу від чемпіона світу U-20 Коноплі, рахунок відкрив екс-гравець «Зорі» Будківський.

Невдовзі після перерви Хомченовський чудовим ударом з далекої відстані закрутив м’яч у верхній кут воріт, відновивши рівновагу. Ще один гол міг принести «Зорі» підсумкове друге місце, але забити його луганцям не вдалося. 1:1.

«Динамо», яке зустрічалося з «Колосом» на НСК «Олімпійський», було достатньо не програти, аби фінішувати другим і вибороти путівку до кваліфікації Ліги чемпіонів. Та це завдання для киян виявилося складним, незважаючи на те, що три попередні матчі з ковалівцями вони виграли.

Після ударів Буяльського та Русина м’яч влучав у каркас воріт, і врешті першими результативного удару завдали номінальні господарі. Лисенко після навісу Морозка переграв у повітрі захисників біло-синіх та ударом головою вразив ворота своєї колишньої команди. А потім Шапаренко сфолив проти Вільхамссона у власному штрафному, і ісландець сам реалізував 11-метровий.

У складі «Динамо» участь у грі взяли футболісти національної збірної України: Шабанов, Караваєв, Шепелєв, Циганков, Буяльський.

Результат поєдинку «Олександрії» із «Шахтарем», який заздалегідь виборов золоті нагороди, на турнірне становище команд вплинути вже не міг. Гірники, як і в попередніх матчах, задіяли експериментальний склад. Соломон спочатку виконав гольову передачу на Тете, а потім відзначився прямим ударом зі штрафного. Наприкінці гри господарі відіграли два м’ячі — 2:2.

У складі помаранчево-чорних на поле виходили гравці збірної України: Болбат (замінений на 64-й хвилині), Матвієнко. За «Олександрію» весь матч відіграв резервний голкіпер синьо-жовтих Паньків.

Завершився турнір і серед команд, які змагалися за 7—12-е місця, хоч у ньому через виключення зі змагань львівських «Карпат» й були зіграні не всі поєдинки. Сьогодні «Дніпро-1» переміг «Ворсклу», яка догравала сезон молодіжним складом, — 3:0. В іншому матчі «Маріуполь» на виїзді здолав «Львів» — 2:0. В обох цих поєдинках забитими м’ячами відзначалися футболісти, які минулого року у складі збірної України перемогли на чемпіонаті світу U-20 у Польщі. На рахунку форварда «Дніпра-1» Супряги дубль, а півзахисник «Маріуполя» Чех оформив свій дебютний гол у Прем’єр-лізі.

У чемпіонаті УПЛ сезону-2019/2020 залишається розіграти останню путівку до Ліги Європи, володар якої визначиться у плей-офф за участю «Олександрії», «Колоса», «Дніпра-1» та «Маріуполя».

II етап

32 тур

Турнір за 1—6 місця

19.07.2020

«Колос» — «Динамо» — 2:0 (0:0)

Голи: Лисенко (54), Вільхамссон (71, з пенальті).

«Зоря» — «Десна» — 1:1 (0:1)

Голи: Хомченовський (53) — Будківський (20).

«Олександрія» — «Шахтар» — 2:2 (0:2)

Голи: Довгий (89), Банада (90) — Тете (23), Соломон (32).

16.04.2024 16:48

Призначено офіційних осіб на перенесені матчі 15-го та 16-го турів Vbet Ліги-2023/2024

05.04.2024 13:34