WU-17/WU-19: новий формат чемпіонатів Європи серед дівчат до 17-ти та до 19-ти років

Виконавчий комітет УЄФА, у засіданні якого взяв участь президент УАФ, член Виконкому УЄФА Андрій Павелко, схвалив новий формат Євро серед дівочих збірних WU-17 та WU-19.

Новий формат має сприяти подальшому зростанню елітних молодих гравців у рамках рішучої політики з розвитку жіночого футболу. Він ґрунтується на відбірному форматі з лігами у відповідності до наступних ключових принципів:

Дві ліги

— У першому сезоні всі учасники будуть поділені на дві ліги (А і В) згідно з рейтингом коефіцієнтів.

Раунд 1

— У кожній лізі будуть утворені групи по чотири команди, які проведуть міні-турніри.

— Переможці міні-турнірів у лізі В піднімуться в лігу А. Команди, які посядуть останні місця в міні-турнірах ліги А, опустяться до ліги В.

Раунд 2

— Другий раунд ліги А замінить нинішній елітний раунд. Переможці (і найкраща команда, що фінішує другою) зіграють у фінальній стадії.

— Після завершення другого раунду переможці міні-турнірів у лізі В вийдуть до ліги А, а команди, що посядуть останні місця в міні-турнірах у лізі А, перейдуть до ліги В і зіграють у ній у першому раунді наступного розіграшу.

Господарі фінальних турнірів

Господарі фінального турніру посядуть у лігах місця відповідно до рейтингу й гратимуть у кваліфікації поряд з іншими учасниками. Разом із тим місце у фінальній стадії їм гарантоване незалежно від результатів.

Новий формат покращить змагальний баланс, оскільки всі команди гратимуть із приблизно рівними за класом суперниками. Водночас у кожної команди, як і раніше, буде можливість вийти до фінальної стадії.

Також формат гарантує кожній команді мінімум п’ять-шість офіційних матчів у сезоні. Усі вони пройдуть в уже визначені для них вікна.

Нарешті, господарі фінальної стадії зможуть проводити офіційні матчі до фінального турніру, що суттєво допоможе їм у підготовці.

Новий формат набуде чинності із сезону-2021/2022.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини