Українська асоціація футболу вшановує пам’ять видатного тренера Валерія Лобановського

18 років тому, 13 травня 2002 року, зупинилося серце одного з найвидатніших тренерів українського та світового футболу — Валерія Васильовича Лобановського.

Сьогодні представники Української асоціації футболу, футболісти й тренери відвідали могилу Легенди на Байковому кладовищі та зібралися біля пам’ятника Метру поблизу стадіону ФК «Динамо» (Київ).

Вшанувати світлу пам’ять Валерія Васильовича приїхали, зокрема, перші віце-президенти УАФ Вадим Костюченко та Олег Протасов, тренер юнацької збірної України U-16 Сергій Нагорняк і тренер збірної України серед ветеранів Владислав Ващук.

Фото Володимира Раснера

Представники футбольної громади поклали квіти й вінки до могили Лобановського, згадали різні факти з тренерської біографії Метра та моменти особистого спілкування з ним.

«Ім’я Лобановського протягом багатьох років є одним із символів усього українського футболу, його видатних перемог і досягнень. Валерій Васильович був наставником, учителем і натхненником для багатьох поколінь футболістів. Це була неймовірна людина і професіонал, досвід і футбольна спадщина якої залишаються актуальними в наші дні. Ми вдячні й завжди з великим теплом згадуємо нашого Метра», — сказав колишній підопічний Лобановського Олег Протасов.

Фото Володимира Раснера

«Валерій Васильович залишив величезну футбольну спадщину для України й усього світу. Закономірно, що сьогодні напрацювання великого Лобановського можна побачити у грі й організації тренувального процесу багатьох видатних тренерів у різних країнах. Лобановський залишається в наших серцях, а його геній назавжди залишиться невід’ємною частиною футболу України і світу», — зазначив Вадим Костюченко.

Фото Володимира Раснера

Символічно, що уславлений наставник пішов у вічність фактично із тренерського містка, потрапивши до лікарні в Запоріжжі під час матчу київського «Динамо» проти місцевого «Металурга».

Окрім «Динамо», з яким він став восьмиразовим чемпіоном СРСР, п'ятиразовим чемпіоном України та здобув два Кубки володарів кубків (1975, 1986) і Суперкубок УЄФА (1975), Валерій Лобановський у 2000—2002 роках очолював національну збірну України. Він зумів вивести українців до плей-офф кваліфікації чемпіонату світу 2002 року, але, на жаль, поїхати із синьо-жовтими на мундіаль йому не судилося. На шляху української команди став майбутній срібний призер світової першості — збірна Німеччини.

Фото Володимира Раснера

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини