Офіційно. УАФ обговорила з клубами УПЛ та ПФЛ перспективи поновлення футбольних змагань в Україні

29 квітня за ініціативою Української асоціації футболу відбулося спілкування функціонерів УАФ, УПЛ, ПФЛ та Всеукраїнської професійної спілки «Футбол України» з представниками всіх трьох професіональних ліг.

Спілкування відбувалося у форматі трьох відеоконференцій — окремо з командами УПЛ, першої та другої ліг. Відзначимо, що у спілкуванні взяли участь представники всіх команд УПЛ та першої ліги. Майже в повному складі була представлена й друга ліга.

«Сьогодні є всі передумови сподіватися, що наша країна пережила пік пандемії коронавірусу COVID-19, — відзначив у вітальному слові перший віце-президент УАФ Олег Протасов. — Принаймні наш уряд уже оприлюднив приблизний план виходу з карантину. І, відповідно, ми також, користуючись рекомендаціями ФІФА й УЄФА і керуючись законодавчими нормами нашої країни, можемо вже починати говорити про повернення футболу на стадіони України.

Фото Павла Кубанова

Точні дати зараз називати ще рано. Але предмет розмови вже є. Від початку введення карантину ми були в постійному контакті з керівниками УПЛ і ПФЛ. Щодо турнірів у Прем'єр-лізі, першій та другій лігах позиція УАФ однозначна. Її нещодавно озвучив президент УАФ Андрій Павелко — переможці та призери, команди, які повинні підвищитися або понизитися в класі, а також володар Кубка України мають бути визначені тільки за спортивним принципом».

«Зараз є обережні підстави говорити, що так і буде. Але, повторююся, остаточно всі дати — початку відновлення змагань, календар матчів у всіх лігах після відновлення турніру, дати півфіналів і фіналу Кубку України — Виконком УАФ затверджуватиме лише після відповідних розпоряджень уряду України щодо пом'якшення або скасування карантину. Без відповідних рішень урядів своїх країн ані УАФ, ані інші національні асоціації не можуть приймати рішень щодо відновлення змагань», — підкреслив Олег Протасов.

Фото Павла Кубанова

Після цього представники команд мали змогу поспілкуватися з першим віце-президентом УАФ, а також із керівником юридичного департаменту УАФ Ігорем Грищенком. Виконавчий директор УПЛ Євген Дикий та спортивний директор ПФЛ Євгеній Мороз зі свого боку під час конференцій знайомили представників команд кожної з ліг із варіантами планів-календарів продовження змагань.

Через відсутність чіткої інформації щодо пом’якшення або скасування карантину в Україні представники клубів поки що не отримали відповіді на окремі питання. Але водночас спілкування в такому форматі було визнане корисним як керівництвом УАФ, УПЛ та ПФЛ, так і клубами. Усі погодилися, що потрібно продовжити подібні консультації відносно подальших загальних дій.

Про дату наступного подібного спілкування було вирішено домовитися після 6 травня — саме цього дня Кабінет Міністрів України має визначитися, яке саме послаблення карантину матиме місце з 11 травня. І, відповідно, більш конкретними мають стати подальші плани щодо повернення футболу на стадіони України.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
18.04.2024 17:26

Коментар Комітету арбітрів УАФ щодо трактування суддями окремих ігрових епізодів матчів 24-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом...

17.04.2024 20:32

Призначено офіційних осіб на перенесений матч 10-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітети Української асоціації футболу призначили офіційних осіб ...

17.04.2024 12:00

Призначення арбітрів на матчі 25-го туру Vbet Ліги сезону-2023/2024 відбулося за допомогою жеребкування

У Будинку футболу голова Комітету професіонального футболу УАФ Олег Лу...

16.04.2024 16:48

Призначено офіційних осіб на перенесені матчі 15-го та 16-го турів Vbet Ліги-2023/2024

Комітети Української асоціації футболу призначили офіційних осіб ...

Підписатися на новини