Едуард Соболь: «Дуже чекали на Євро, але, можливо, за рік будемо ще сильнішими»

Захисник збірної України та бельгійського «Брюгге» Едуард Соболь в інтерв'ю для офіційного сайту УАФ розповів, як проводить час на карантині і як відреагував на перенесення Євро-2020.

— Едуарде, чи сильно сумуєте на карантині, поки у всій Європі призупинили національні чемпіонати?

— Звичайно, хочеться швидше повернутися до своєї улюбленої справи. Днями футбольна влада Бельгії прийняла рішення достроково завершити чемпіонат. Зі спортивної точки зору це складне рішення, але нам, гравцям, не варто його обговорювати.

Що стосується карантину, то, якщо не брати до уваги відсутність футболу, в іншому життя в Бельгії майже не змінилося. Зараз тренери розписали нам програму, за якою кожен індивідуально працює. За допомогою телефонів тренери отримують звіти про виконану роботу. Тож байдикувати не вийде.

— На вулицю можна виходити без обмежень?

— Коли багато тренуєшся, маєш щільний графік, і так особливо не погуляєш, тому що відчувається втома після тренувань та ігор. Зараз, звичайно, теж не часто на вулиці буваю, тільки коли виходжу на пробіжку та до магазину. Фільми дивлюся, але зараз їх уже стільки переглянув, що за все життя стільки не бачив...

Місцева влада рекомендує не збиратися більше, ніж по дві людини. У магазини теж запускають людей так, щоб не було великого скупчення. Але напруженої ситуації не відчувається, у магазинах усе є в наявності. Щодо масок, то це також кожен вирішує для себе індивідуально. 

— У цій ситуації не було бажання повернутися до України?

— Було б непогано. Але кордони вже закриті, аеропорти не працюють. Тому поки що доведеться бути тут, у Бельгії.

Фото Павла Кубанова

— Як ти відреагував на перенесення чемпіонату Європи?

— Я думаю, що всі хлопці дуже чекали фінального турніру й дуже хотіли зіграти на Євро. Але в ситуації, що склалася, напевно, перенести чемпіонат було правильним рішенням, щоб швидше зупинити цю пандемію. Думаю, коли вірус відступить, у всіх уже будуть гарні емоції, й ми зможемо знову думати про Євро.

Зараз здоров'я на першому місці, а перенесення Євро, можливо, зробить нас у чомусь сильнішими, й ми зможемо додати за рік в деяких компонентах, на які вкажуть тренери збірної. Але вже й зараз можна сказати, що Андрій Шевченко провів великий обсяг роботи, з ним команда досягла прогресу й виконала головне завдання у відбірному циклі.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
03.04.2021 23:38

Гол Едуарда Соболя допоміг його «Брюгге» обіграти «Кортрейк» Євгена Макаренка

У поєдинку 32-го туру чемпіонату Бельгії «Брюгге» Едуарда...

21.03.2021 16:26

Вихід Едуарда Соболя не врятував його «Брюгге» від домашньої поразки в чемпіонаті Бельгії

У рамках 31-го туру бельгійського чемпіонату «Брюгге» захи...

13.03.2021 10:00

«Брюгге» Едуарда Соболя втратив очки у виїзному матчі першості Бельгії

У перенесеному поєдинку 26-го туру чемпіонату Бельгії «Брюгге&ra...

Підписатися на новини