Олександр Петраков: «На третій матч в Іспанії футболістам не вистачило сил...»

Головний тренер юнацької збірної України (U-17) Олександр Петраков підбив підсумок збору для своєї команди.

На іспанському етапі підготовки юнацька збірна України (футболісти не старші 2003 року народження) провела три контрольні поєдинки, двічі зігравши з Англією (0:0 і 0:4) та одного разу з Бельгією (1:0). Про ці матчі розповів наставник синьо-жовтих Олександр Петраков.

— Олександре Васильовичу, якими є ваші враження від іспанського збору?

— Дуже хотілося б ще раз туди повернутися (посміхається). Дякуючи національній асоціації, усе пройшло на високому рівні. Це стосується суперників, умов для роботи й погоди. Я в захваті.

— Зіграти з такими суперниками — неабиякий досвід?

— Думаю, і англійці з бельгійцями були задоволені силою збірної України. Приємно, що нас поважають такі опоненти й запрошують грати спаринги. Єдина моя помилка полягає в тому, що я погодився зіграти третій матч. Не вистачило кадрових ресурсів, оскільки через різного роду проблеми до другого поєдинку з англійцями готувалося всього 17 футболістів. У хлопців просто не вистачило сил зіграти в лютому три поєдинки за п'ять днів на одному рівні. М'ячі ми привозили самі собі.

— Але в перших двох матчах ваші підопічні впоралися із завданням?

— Вважаю, команда виглядала непогано. Так, було багато помилок, але всі футболісти намагалися виконувати установку, діяли дисципліновано. Я цими поєдинками залишився задоволений.

— Багато хто із цих футболістів отримають виклик на наступний збір, приурочений до еліт-раунду Євро?

— Я зараз не буду про це говорити. Футбол — травматичний вид спорту, тому давайте почекаємо. Дуже хотілося б, щоб усі кандидати до збірної підійшли до цього турніру здоровими.

— Проблеми з вибором нападників залишаються?

— На жаль, так. По суті, тільки Дмитро Шостак зараз був центрфорвардом. Він відіграв три матчі, і наприкінці збору було видно, що сил йому не вистачає, а замінити його було ніким.

— А як щодо нападника мадридського «Атлетіко» Назарія Довганя?

— Можливо, він підросте, зміцніє й додасть, ми будемо стежити за ним, але поки цей гравець не підходить для цієї збірної України.

— Наступний збір стартує за заздалегідь затвердженим планом?

— Так. 17 березня ми збираємося й відразу вилітаємо до Туреччини. А 21-го числа зіграємо закриту контрольну гру з господарями фінальної частини чемпіонату Європи — збірною Естонії.

Нагадаємо, що в березні в матчах еліт-раунду за путівку до фінальної частини Євро-2020 (U-17) збірна України посперечається з господарями турніру, турками (25-го числа), а також командами Білорусі (28-го) і Греції (31-го). Переможці груп і сім кращих других команд (за результатами матчів із першою та третьою збірними своєї групи) вийдуть до фінальної стадії, де приєднаються до господаря Євро — Естонії. Фінальний турнір проходитиме з 21 травня по 6 червня поточного року.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини