Чемпіонат України (U-21): сенсаційний розгром лідера аутсайдером

За три тури до зимової перерви в сезоні-2019/2020 у молодіжному чемпіонаті України, як і раніше, спостерігається боротьба трьох команд за перше місце в турнірній таблиці.

Місяць тому, під час публікації попереднього огляду, лідером була «Ворскла» Олега Краснопьорова (25 очок, 10 матчів), за нею йшли «Динамо» (24, 9) та «Шахтар» (22, 9). Трохи відставала «Олександрія» (18, 9).

За великим рахунком, зміни майже непомітні. Так, «Ворскла» втратила лідерство, але це очікувалося, адже переслідувачі мали поєдинок у запасі. Щоправда, за лаштунками залишаються певні нюанси. А вони говорять про те, що полтавці могли б і надалі очолювати гонку, якби 25 жовтня не були розбиті «Зорею» — 0:4.

Фото zarya-lugansk.com

Зазираючи у турнірну таблицю, важко зрозуміти, чому цей результат викликає подив. Але ми пам’ятаємо, що після дев’яти турів (на момент попереднього огляду) команда Володимира Микитіна була... другою з кінця й мала лише дві перемоги в активі та сім поразок у пасиві. Саме тому цей розгром став сенсацією.

«Зоря», до речі, після цього рвонула вперед, виграла ще два матчі, здобула нічию з «Олександрією» (0:0) і злетіла на п’яту сходинку в турнірній таблиці. Загалом починаючи із 17 жовтня (час, коли чемпіонат України U-21 поновився після жовтневих ігор збірних) луганці показали кращий результат — 13 очок.

Стільки ж набрав «Шахтар», але в умовній таблиці цього відрізку чемпіонату він поступається «Зорі» за різницею забитих і пропущених м’ячів. Підопічні Фернанду Валенте перемогли «Колос» (3:1), «Олександрію» (3:1), «Карпати» (3:2) та «Львів» (2:0), а ще розписали нічию з «Динамо» (1:1).

А от динамівці можуть скаржитися лише на себе, адже 19 жовтня в 11-му турі вдома поступилися «Олександрії» (1:3). Команда Юрія Мороза на початку другого тайму залишилася вдесятьох, а в середині — навіть удев’ятьох. Але другий, переможний, м’яч підопічні Олександра Ломка забили за рівних складів — за кілька хвилин до вилучення досвідченого Олександра Андрієвського.

Після поразки, яка стала для нього другою (першої киянам завдав «Шахтар» на початку сезону), «Динамо» не без труднощів вибороло перемоги в матчах із «Карпатами» (4:3) та «Львовом» (3:2), зіграло внічию з гірниками (1:1) та, врешті-решт, відігралося на «Маріуполі» (3:0).

До речі, маріупольці за останні п’ять турів значно покращили своє становище — набрали сім очок (як і «Олександрія», наприклад). Гірше за них виступили п’ять клубів — «Десна» (6), «Карпати» (4), «Колос» (3), «Дніпро-1» (0) та «Львів» (0). Дніпряни взагалі не можуть виграти у 12-ти турах поспіль. Інша справа, що в «Маріуполя» просто жахливим був стартовий відрізок, тому й сумарні показники сумні.