Чемпіонат України (U-19): поразка від «Динамо» не завадила «Шахтарю» очолити таблицю

Сьогодні відновлюються матчі чемпіонату України (U-19) сезону-2019/2020.

Пауза, відведена на матчі збірних, завершена, багато футболістів повернулися до своїх клубів зі збірних U-19 та U-17 (так, деякі з хлопців 2003 року народження вже грають на рівні U-19) з чудовим настроєм. Адже в листопаді і команда Олега Кузнецова, і команда Олександра Петракова на першому етапі відборів до Євро-2020 посіли у своїх групах перше місце.

Щоправда, дехто скористався паузою й зіграв раніше свій матч 14-го туру, базова дата якого — 29 листопада. Дуже практичними 15 листопада виявилися «Волинь» та «Металург», причому волиняни ще в жовтні провели матч 15-го туру проти «Зорі», тому вже завтра, після сьогоднішньої гри проти СК «Дніпро-1», можуть іти на зимові канікули достроково, раніше за всіх.

Від ігор 15-го туру (базова дата — 6 грудня) себе також звільнили «Дніпро-1» та «Олександрія» (вони зіграли ще у вересні), але в 14-му турі вони ще вийдуть на поле. Олександрійці, можливо, теж пішли би шляхом «Волині», але 15 листопада вони догравали матч 11-го туру проти «Ворскли», на який не виїхали через епідемію.

Загалом після минулого огляду команда Юрія Гури, яка в середині жовтня очолювала турнірну таблицю, виглядала не дуже впевнено і в трьох матчах набрала лише два очки. Олександрійці програли «Динамо» (0:1) й розійшлися миром із «Волинню» (3:3) та «Ворсклою» (1:1). Гірше на цьому відрізку сезону виступили лише явні аутсайдери — «Колос» та «Десна», які програли всі матчі.

А кращою командою за період з 16 жовтня по 15 листопада виявився... «Металург». Запоріжці під керівництвом В’ячеслава Тропіна набрали 10 очок в п’яти матчах. Стільки ж в чотирьох іграх здобуло «Динамо» Ігоря Костюка, але у киян різниця забитих та пропущених м’ячів гірша — +5 проти +7. До речі, «Металург» був дуже близьким до 11-го очка за місяць, але в зіграному заздалегідь матчі з «Волинню» не втримав нічию й пропустив вже в компенсований час — 2:3.

Фото shakhtar.com

Дев’ять очок за останній місяць набрав «Шахтар» (чотири матчі), по сім — «Зоря» (три), «Карпати» (чотири) та «Волинь» (п’ять). Гірники й очолили турнірну таблицю, хоча й поступилися «Динамо» в особистій зустрічі — 1:2. Це сталося в 10-му турі 27 жовтня на полі «Шахтаря» в селі Щасливому під Києвом. Господарі не реалізували пенальті (Георгій Судаков) і програли перший тайм (гол Ярослава Надольського). Одразу після перерви Михайло Мудрик відновив рівновагу в рахунку, але на 70-й хвилині Артем Шулянський поставив переможну крапку.

Відзначимо також, що за останній місяць «Динамо» та «Шахтар» провели по дві зустрічі в Юнацькій лізі УЄФА. Гірники — із загребським «Динамо» (1:1, 0:1), кияни — зі «Шкендією» з Північної Македонії (2:2) та грецьким ПАОКом (3:0).