Андрій Шевченко: «Не виключено, що в матчі з Португалією вийдуть і свіжі гравці»

Напередодні поєдинку з Португалією у кваліфікації Євро-2020 головний тренер збірної України Андрій Шевченко провів передматчеву прес-конференцію.

— Чи буде завтра команда грати на нічию, яка задовольнить із турнірної точки зору? Вас влаштує тільки перемога чи може задовольнити гарна гра збірної?

— Нечасто випадає такий шанс, коли граєш із чинним чемпіоном Європи, переможцем Ліги націй. Ця команда має чудових виконавців, у тому числі — одного з кращих гравців світового футболу Кріштіану Роналду. Для нас важливо завтра показати свою гру, адже ми будемо грати за повних трибун.  

— Так вийшло, що другий матч у спарених турах збірна зазвичай проводить слабше. Чи будете ви враховувати цю статистику?  

— Статистику ми не враховуватимемо. Гравці готуються до серйозного поєдинку з дуже серйозним суперником. Вони приїжджають до національної команди, викладаються в матчах, готуються на тренуваннях. Через два дні на третій проблематично грати будь-якій команді. Тому з урахуванням цього й були зроблені заміни в матчі з Литвою. Не виключено, що завтра у складі вийдуть і свіжі гравці.

— Давно вже національна збірна не грала в Києві. Що б ви хотіли побажати 12-му гравцю напередодні поєдинку?

— Від уболівальників, які приїдуть на матч із різних міст нашої країни, я чекаю тільки одного — підтримки.

Фото Павла Кубанова

— Цікавить стан Віталія Миколенка, в якого нещодавно було ушкодження.

— Миколенко готується до гри. Він готувався вже й до матчу з Литвою. Завтра будемо вирішувати, чи буде він грати.

— Завтра — День захисника України. Першу перемогу над Литвою ви присвятили нашим співвітчизникам, які були звільнені з полону. Багато хто з них буде й на завтрашньому матчі, запрошений на гру Олег Сенцов. Що це для вас означає?

— Перш за все, цей день є святом для нас так само, як і для всіх українців. Ми з великою шаною ставимося до захисників нашої країни. Ми дуже раді, що на матчі будуть присутні наші військові. Це особливий день для нас. У кожного громадянина України це свято в серці.  

— Як ви ставитеся до досягнень Кріштіану Роналду та до його місця в історії футболу?

— Я вже казав, що вважаю Роналду одним із кращих гравців в історії футболу. Враховуючи форму, яку він демонструє протягом тривалого часу, я захоплююся його досягненнями. Але це не стосується завтрашнього матчу. Він робить свято футболу для українських уболівальників своїм приїздом. Будь-якому футболісту нашої команди буде приємно, що в поєдинку візьме участь такий гравець.   

— Збірна Португалії розпочала рік із двох нічиїх у відборі, забивши при цьому один м’яч. Але в осінніх матчах ця команда відвантажила суперникам у трьох зустрічах 12 м’ячів. Про що це свідчить?

— Треба дивитися на рівень суперників, з якими грала Португалія. Перша гра в неї була з Україною. Осінні матчі португальці проводили проти Литви, Люксембургу. Ці збірні нижчі за класом. Такий календар у нашій групі. Але вони також провели чудовий поєдинок проти Сербії, і ми це враховуємо.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини