Євро-2020. Збірна України перемогла команду Литви та зробила ще один крок до фінального турніру

У Харкові синьо-жовті обіграли литовців завдяки дублю Руслана Маліновського.

Стартовий склад збірної України підтвердив серйозне ставлення господарів до чергової зустрічі із суперником, якого вони місяць тому впевнено обіграли на виїзді (3:0). Незважаючи на поєдинок із чемпіонами Європи, португальцями, який чекає на синьо-жовтих уже за три дні, на ОСК «Металіст» у п’ятницю були задіяні майже всі основні виконавці.

У порівнянні з вересневою грою з литовцями серед перших 11-ти відбулися дві зміни: замість Миколенка, який через ушкодження пропустив кілька тренувань, вийшов Соболь, а Яремчука на вістрі змінив Мораес. Таким чином, дещо незвично виглядав лівий фланг команди Шевченка, на якому мала діяти зв’язка у складі Соболя та Марлоса, що раніше разом не грали.

Фото Станіслава Ведмідя

Бурхливий початок задав тональність грі

Утім, як показала гра, насправді Марлос часто зміщувався ближче до центру, залишаючи бровку в розпорядженні Едуарда. До речі, саме з лівого флангу й прийшла перша загроза воротам гостей: уже на 3-й хвилині після подачі Соболя головою завдавав небезпечного удару по воротах Мораес, але дещо схибив. Так само, як трохи згодом і Марлос, що пробивав із лінії штрафного, і Степаненко, який підключився до розіграшу кутового. А момент, що завершився виведенням на удар Зінченка, став четвертим у збірної України за 12 стартових хвилин.

Бурхливий початок задав тональність грі, яка й у подальшому виглядала цікаво й емоційно та прогнозовано проходила за домінування синьо-жовтих. Після втрати м’яча українці, як правило, одразу ж великими силами вступали у відбір на чужій половині поля, не дозволяючи суперникам розпочати вибудовувати атаки.

Знайшли шпарину в центрі литовського захисту

Але подолати щільний захист литовської збірної господарям вдалося лише на 29-й хвилині. Нарешті один із численних ударів виявився влучним: Маліновський із Мораесом по центру удвох пройшли оборонні конструкції суперника, і Руслан невідпорно пробив низом. А за три хвилини вже Ярмоленко міг подвоїти рахунок, але влучив у поперечину.

У другому таймі збірна України дещо знизила інтенсивність дій, але загалом продовжувала тримати хід подій під контролем. І на 58-й хвилині Маліновському вдався ще один результативний удар. Ярмоленко заробив штрафний, а Руслан відзначився зі стандарту. Чудовий шанс зробити рахунок розгромним мав Зінченко, але не влучив у ворота з передачі Соболя. Литовці ж першу гольову нагоду в матчі створили на 83-й хвилині, але Пятов впорався з ударом Вербіцкаса.

Команда Андрія Шевченка здобула п’яту перемогу у відбірному турнірі поспіль та ще на крок наблизилася до здобуття путівки на Євро-2020.

Євро-2020. Кваліфікаційний турнір. Група B

Україна — Литва — 2:0 (1:0)

Голи: Маліновський (29, 58).

Україна: Пятов (к), Соболь, Кривцов, Матвієнко, Болбат, Степаненко (Сидорчук, 73), Маліновський, Зінченко, Ярмоленко (Циганков, 64), Марлос (Коноплянка, 59), Мораес.

Запасні: Паньків, Пластун, Яремчук, Шабанов, Буяльський, Миколенко, Коваленко, Караваєв, Лунін.

Тренер: Андрій Шевченко.

Литва: Черняускас, Міколюнас (к), Клімавічюс, Гірдвайніс, Андрюшкявічюс (Шимкус, 62), Воробйовас, Вербіцкас, Новіковас, Жулпа, Голубіцкас (Ласіцкас, 73), Лаукжеміс (Д. Матулевічюс, 77).

Запасні: Барткус, Адамоніс, Янкаускас, Казлаускас, Вайткунас, Г. Матулевічюс, Каспаравічюс, Баравікас.

Тренер: Вальдас Урбонас.

Арбітр: Харальд Лехнер (Австрія).

Попереджені: Степаненко (55) — Новіковас (54), Жулпа (57).

11 жовтня. Харків. ОСК «Металіст». 32 500 глядачів.

24.07.2021 12:05

Капітани збірної України: за час Євро-2020 Ярмоленко обійшов Шовковського та Калитвинцева

П’ять матчів Євро-2020, в яких атакувальний півзахисник збірної...

22.07.2021 11:05

Євро-2020. Роман Яремчук — у топ-10 гравців, що найчастіше на турнірі влучали в площину воріт суперників

Нападник збірної України Роман Яремчук розділив із бельгійцем Ромелу Л...

21.07.2021 15:00

Збірна України на Євро-2020: офіційні дані матчів, доробок гравців

На Євро-2020 збірна України вперше в історії виступів на чемпіонатах Є...

21.07.2021 11:03