Андрій Шевченко: «Сьогодні проведемо тренування, після якого на мене, напевно, чекає безсонна ніч...»

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко поспілкувався із представниками ЗМІ в рамках передматчевої прес-конференції напередодні гри з Литвою у відборі до Євро-2020.

— Що відчуває команда напередодні матчу з Литвою — упевненість, спокій чи кураж?

— Однозначно, упевненість у команди є. Важливо досягти позитивного результату, а для нас це тільки перемога. Ми граємо вдома, перед нами стоять великі цілі. Гравці налаштовуються на поєдинок, хочуть показати хороший футбол і результат.

Як хлопці почуваються? Чи є кадрові проблеми?

— Із Миколенком усе гаразд. У нього було навіть не ушкодження, а певний дискомфорт. Ми дали йому кілька днів на відновлення, провели тестування. Учора Віталій провів повноцінне тренування й буде готуватися до гри. Те саме стосується й інших футболістів — усі пребувають в оптимальній формі.

Чи можете ви пригадати свій гол у ворота Олександра Філімонова у зв'язку із 20-річчям цього матчу?

— Це було так давно… Час пролітає швидко. Був дуже важливий поєдинок. Ми досягли результату, який дозволив нам посісти друге місце у групі й рухатися далі. Це був принциповий матч. Коли нападник підходить до м’яча, він завжди намагається бити по воротах. Подача — удар, людина помилилася. Якщо не бити по воротах у таких ситуаціях, то не змусиш кіпера помилитися. Це вже в минулому, але все одно приємно. Чи цей гол є особливим? У тому відборі ми потрапили до однієї групи з Росією, був важливий поєдинок. Звичайно, він дуже запам’ятався.

Чи готуються гравці й тренери до матчу з Литвою з розумінням того, що в разі завтрашньої перемоги ми на 99,9% проходимо на Євро-2020?

— Я з цим абсолютно не згоден. Перед нами стоїть завдання перемогти в завтрашньому поєдинку. Збірна має провести всі матчі на певному рівні. Я не вважаю, що у випадку перемоги над Литвою ми повністю вирішимо долю відбірного циклу. І цей настрій я передаю хлопцям. Перш за все тому, що в них є відповідальність перед уболівальниками за результат. Турнірна таблиця говорить про те, що є варіанти. Це потрібно враховувати й налаштовуватися на перемогу в кожному поєдинку.

Останнім часом у спарених турах збірна України демонструє більш упевнену гру в перших матчах. Чи помітили ви цю тенденцію? Чи може це викликати труднощі?

— Не знаю, що буде у другому поєдинку. Перш за все ми маємо провести перший. Для нас дуже важлива перемога, я готую хлопців до гри з Литвою. Після цієї зустрічі подивимося на результат і будемо рухатися вперед.

Чи є у вас якісь передчуття перед грою?

— Передчуття одне — тільки перемога.

Зараз у збірній неймовірна конкуренція, особливо на флангах атаки. Ви вже визначилися з тим, хто вийде у старті?

— Сьогодні ми проведемо тренування, після якого на мене, напевно, чекає безсонна ніч. Це важливий момент, адже всі гравці атаки перебувають у дуже хорошій формі. Такий вибір виконавців — це плюс для мене. Будемо думати, визначимося вже завтра.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини