Друга ліга. Під акомпанемент зливи «Альянс» переміг «Кристал» і повернув інтригу в боротьбі за лідерство

11-й тур розпочався протистоянням у Вінниці, де зустрічалися «Нива» й «Буковина», які докладають чималих зусиль, аби залишити зону вильоту. Ближчими до перемоги були гості, але наприкінці матчу господарі таки врятувалися від поразки. Нічийний результат найбільше влаштував конкурентів подолян і буковинців у боротьбі за виживання у групі «А».

А в Бучі стосунки з’ясовували резервісти «Оболоні-Бровар», які пасуть задніх, і лідер — тернопільська «Нива». Тривалий час суперництво проходило на зустрічних курсах, і лише наприкінці поєдинку гості таки схилили шальки терезів на свій бік.

«Останнім часом у моїх підопічних дуже напружений змагальний графік, і на їхніх діях позначається втома, — сказав після фінального свистка керманич «Ниви» Василь Малик. — Звичайно, ми дуже задоволені, що повертаємося додому з трьома очками, що дозволило нам відірватися від переслідувачів. На жаль, у нас виникли проблеми як на побутовому рівні, так і з фінансуванням, і ми чекаємо допомоги від місцевих владних структур».

Найбільшу увагу було прикуто до матчу у Млинові, де «Верес» приймав «Калуш». Господарі відкрили рахунок уже в дебюті після удару Антона Яременка, продовжували диктувати умови, але примудрилися на 88-й хвилині загубити біля своїх воріт Владислава Танчина, який покарав їх за таку необачність, — 1:1.

«Ми маємо нарікати тільки на себе, — зазначив головний тренер «Вересу» Юрій Вірт, — адже створили досить гольових моментів, аби перемогти. Проте в нас знову кульгала реалізація, не завжди виходило й з останнім пасом. Це й призвело до втрати важливих очок у матчі, де ми заслуговували на кращу долю».

«Я акцентував увагу підопічних на тому, що футболісти «Вересу» активно використовують фланги й розпочинають атаки з довгих передач, — сказав керманич «Калуша» Василь Качур. — Але на початку поєдинку нам забракло концентрації, і господарям вдалося вийти вперед. У перерві ми проаналізували помилки, вдало зіграли й футболісти, що вийшли на заміну. Я був переконаний, що ми дочекаємося свого шансу після розіграшу стандартного положення. Так і сталося».

А у групі «Б» найбільше вболівальників зібрав поєдинок у Сумах, де «Альянс» приймав лідера, «Кристал», — 3350. Хоча цей показник значно поступається поки що рекордному, зафіксованому в позаминулому турі на матчі «Поділля» — «Полісся», де були присутні 5100 глядачів.

Футболісти «Альянсу» виграли вісім поєдинків поспіль у чемпіонаті та Кубку України й не збиралися зупинятися на досягнутому. Господарі краще розпочали, і вже на 4-й хвилині Фарид Сулейман відкрив рахунок. Суперництво точилося переважно на половині поля гостей, і невдовзі Ярослав Сидоренко вдруге змусив їх розпочинати з центра. Та варто було футболістам «Альянсу» перед самою перервою пропустити, як вони почали нервувати, що призводило до помилок у простих ситуаціях. І хоча й у другому таймі господарі створили більше небезпечних моментів, але останнє слово могло залишитися за херсонцями, проте «Альянс» від неприємностей після удару Михайла Лаптєва врятував каркас воріт. До речі, кінцівка поєдинку пройшла під акомпанемент зливи, однак це не завадило господарям втримати переможний рахунок і повернути інтригу в боротьбі за лідерство.

«Забивши два м’ячі, мої підопічні опинилися, образно кажучи, у зоні комфорту, — зазначив головний тренер «Альянсу» Юрій Ярошенко. — І якби ми не пропустили до перерви, то думаю, що взяли б гору, особливо не напружуючись. А так вийшла валідольна кінцівка. Усе ж не треба забувати, що футболісти з Липової Долини — дебютанти чемпіонату другої ліги, і їм ще бракує досвіду зустрічей із візаві такого рівня. Та головне, що ми зупинили лідера, завдавши йому першої поразки».

У центральному матчі туру футболісти «Альянсу» вирвали перемогу в «Кристалу» й зменшили відставання від лідера до двох очок. Фото fc-alliance.com.ua

Наостанок похвалимо резервістів краматорського «Авангарду», які взяли гору над одним із претендентів на підвищення в класі —  «Гірником». Тепер у поточному турнірі вже не залишилося команд, які не перемагали.