Стартував п'ятий традиційний всеукраїнський турнір «Крим — це Україна»

У змаганнях беруть участь шість команд із різних областей України, сформованих із футболістів 2004 року народження.

Сьогодні в Херсонській області стартував традиційний, п’ятий за ліком турнір «Крим — це Україна» серед команд U-16. Цього разу у змаганнях, які проходитимуть із 26-го по 30 серпня, візьмуть участь колективи з Одеси, Маріуполя, Миколаєва, Києва та Херсона.

Фото прес-служби УАФ

Нагадаємо, із чого починався цей турнір та хто ставав його лауреатом у попередні роки.

Отже, після того, як анексія Криму призвела до призупинення розвитку професіонального футболу на півострові, УАФ за ініціативою її президента Андрія Павелка у 2015 році започаткувала проведення турніру «Крим — це Україна», який об’єднав юнацькі футбольні команди з різних регіонів.

Перші змагання відбулися на Херсонщині в серпні 2015 року. У них узяли участь чотири колективи. Переможцем стала команда ДЮСШ-11 «Чорноморець» з Одеси, друге місце посіло ВУФК «Торпедо» з Миколаєва, бронзу вибороли місцеві футболісти з КДЮСШ «Освіта».

У наступному турнірі (як, до речі, і у двох подальших) взяли участь вісім команд. Перше місце вибороли львівські «Карпати», другим став «Дніпро» з однойменного міста, а третім — запорізький «Металург».

2017 року юнаки з одеської ДЮСШ-11 «Чорноморець» повторили успіх своїх старших товаришів дворічної давнини, здобувши головний приз. Друге місце дісталося команді СДЮШОР «Торпедо» (Миколаїв), яка поступилася одеситам у фіналі лише в серії післяматчевих пенальті. Третьою фінішувала BRW-BIK із Володимира-Волинського.

Минулого року у четвертих за ліком змаганнях «Дніпро» з однойменного міста у фіналі виявився сильнішим за миколаївське ВУФК «Торпедо» — 4:1 та виборов трофей. Бронза дісталася харків’янам з УФК «Олімпік».