Перша ліга. «Агробізнес», перемігши в Харкові, зіпсував свято «Металісту 1925»

17 серпня ФК «Металіст 1925» виповнювалося три роки. Звичайно, харківським футболістам кортіло відзначити цю дату перемогою, проте не судилося.

Напередодні «Агробізнес» порадував змістовними діями й заслужено взяв гору у столиці Слобожанщини. Особливо злагоджено, у гостроатакувальній манері, підопічні Остапа Маркевича діяли в першому таймі, коли завдяки розрізним передачам створили господарям чимало проблем. Матеріалізували ж подоляни свою ігрову перевагу в забитий м’яч на 36-й хвилині: новачок гостей Ігор Сікорський після розіграшу стандартного положення вдало зіграв на добиванні. До речі, саме він оформив дубль і в попередньому матчі «Агробізнесу» — з «Балканами».

Перерва пішла на користь харків’янам, вони додали обертів, почали частіше володіти м’ячем. Утім, подоляни, хоч і відійшли великими силами в оборону, але, діючи компактно, не дозволяли господарям знаходити найкоротший шлях до воріт. І оскільки до гольових моментів справа не дійшла, звитягу «Агробізнесу» слід визнати закономірною.

Футболісти «Агробізнесу» здобули другу перемогу поспіль над одним із претендентів на підвищення в класі — цього разу в Харкові. Фото metalist1925.com

«У першому таймі гості часто ставили нас у незручне становище, — зауважив головний тренер харків’ян Андрій Демченко. — Гравці атакувальної ланки подолян вправно відкривалися між лініями, і стримати їх було складно. Після перерви «Агробізнес» віддав нам ініціативу, але з’ясувалося, що ми не готові до гри першим номером. Серед моїх підопічних було чимало вчорашніх резервістів, і їм бракувало вміння правильно розпорядитися м’ячем. Звичайно, прикро, що ми програли, проте завдання на сезон — підвищитися в класі — ніхто не відміняв, хоча очевидно, що нам потрібне підсилення».

«Мої підопічні повністю виконали установку на гру в першому таймі, — сказав керманич гостей Остап Маркевич, — при втраті м’яча намагалися атакувати суперника вже біля його штрафного майданчика, чітко діяли у відборі, що дозволяло контролювати хід подій на полі.

Після перерви нам продовжила дошкуляти спека, сил у моїх підопічних залишалося все менше, і тому ми вирішили грати від оборони. Передусім важливо було нейтралізувати швидких флангових гравців господарів, від яких ішла загроза. Це нам вдалося. Я в курсі, що минулого сезону «Агробізнес» двічі поступився «Металісту 1925», але вважаю, що сьогодні ми були сильнішими».

Відсвяткували гості перемогу й у Полтаві, де «Кремінь» приймав «Гірник-Спорт». Після домашньої поразки від «Оболоні-Бровар» керманич команди з Горішніх Плавнів Володимир Мазяр довірив місце в «старті» дебютантам — Івану Білому та Віктору Хомченку, які раніше виступали за «Рух». І це ж треба, щоб саме Білий на 39-й хвилині порушив правила у своєму штрафному майданчику, й у ворота гостей був призначений пенальті, який чітко реалізував Олександр Сафонов.

Утім, на початку другого тайму Білий зумів реабілітуватися, коли після розіграшу стандартного положення вправно зіграв на добиванні. 1:1. До речі, і свій другий, переможний гол підопічні Мазяра забили після подачі кутового: на 59-й хвилині Юрій Кравчук, зігравши на випередження, влучно пробив головою.

У суботній програмі четвертого туру також було багато цікавого. Та все ж найбільший інтерес викликали поєдинки за участю футболістів «Чорноморця» й «Руху», які не приховують, що налаштовані підвищитися в класі. Одесити приймали непоступливого суперника — «Авангард». Пропустивши на початку другого тайму гол, «Чорноморець», хоч і багато атакував, не зумів врятуватися від поразки.

Щодо «Руху», то після того, як ще до перерви його футболісти двічі вразили ворота «Прикарпаття» (до того ж гості залишилися в меншості), здавалося, вони без зусиль запишуть до свого активу три очки. Але прикарпатці у другому таймі налагодили командні дії й змусили львів’ян більше думати про оборону. Коли ж гості зменшили відставання до мінімуму, підопічні Леоніда Кучука запанікували й зі скрипом втримали переможний рахунок.

Загалом звітний тур виявився багатим на голи, а найбільше — сім — їх було забито в Києві, де «Оболонь-Бровар» святкувала вольову звитягу над «Минаєм».

Перша ліга. «Інгулець» здолав «Карпати», а «Металург» продовжує падіння

У 5-му турі в епіцентрі уваги були два поєдинки в чемпіонській групі,...

14.04.2024 17:01

Перша ліга. Вагомі заявки «Карпат» та «Інгульця», чергова невдача «Металурга»

Суперництво в першій лізі виходить на фінішну пряму. У четвертому турі...

07.04.2024 15:37

Перша ліга. «Карпати» здобувають вольову звитягу, а результативний «Хуст» — уже не аутсайдер

Після третього туру в «чемпіонській» групі першої ліги заг...

31.03.2024 14:31

Перша ліга. Перемоги «Карпат» і «Лівого берега», осічка «Інгульця» та камбек «Хуста»

Відбулися поєдинки другого туру весняної частини чемпіонату України се...